Перші підсумки: Муніципальний центр управління відходами працює вже два тижні

За перші два тижні роботи Муніципального центру управління відходами його відвідали понад 380 вінничан. Активна участь жителів сприяла збору значної кількості відходів, які будуть перероблені або утилізовані належним чином, а не потраплять на полігон.

З 15 по 31 липня у Центрі зібрали:
– 128 кг відпрацьованих батарейок,
– 160 кг макулатури,
– 65 кг скла,
– 9 м³ будівельного сміття,
– 6 м³ великогабаритних відходів,
– 65 використаних шин тощо.

Крім того, як розповідає секретар робочої групи з розробки Плану управління відходами Юлія Замушинська, містяни не лише здають сюди речі, які стали вже непотрібні, а й беруть те, що з принесеного може знадобитися їм.

“Основну частину одягу, взуття та іграшок, люди забирають собі. Новий власник знайшовся й для одного із принесених телевізорів. Дуже приємно, що таким чином речі отримують друге життя”, – каже вона.

А днями нові перспективи відкрилися також для популяризації МЦУВ. Це стало можливим завдяки меморандуму, укладеному між ГО “Центр екологічних ініціатив”ВІНЕКОВЕКТОР”” та КУП “ЕкоВін”. У його межах на базі Центру передбачається проведення різноманітних тренінгів, екскурсій, інформаційно-просвітницьких заходів тощо.

“Ми щиро вдячні за таку ініціативу, та сподіваємось, що спільними зусиллями зможемо змінити на краще ситуацію з відходами, покращити екологічну свідомість містян та суттєво зменшити навантаження на місцевий полігон. Чим більше людей долучатиметься до ініціативи, тим чистішим та екологічнішим буде наше місто. Зрештою, в питанні поводження з побутовими відходами маємо поступово прийти до європейських норм та практик,” – резюмує Юлія Замушинська.

Муніципальний проєкт реалізували в межах виконання положень Закону України «Про управління відходами». Він є складовою частиною Плану управління відходами Вінницької міської територіальної громади та має на меті впровадження європейських стандартів відповідального ставлення до навколишнього середовища.

Майданчик для збору та сортування відходів функціонує на базі КУП “ЕкоВін”, що на Сабарівському шосе, 7. Він працює щоденно, з 9.00 до 18.00, крім неділі.

Довідки за телефоном: 067 – 555 35 35. Також додаткову інформацію можна знайти на сайті: https://ecovin.com.ua/sanitarne-ochishhennya-mista.html. Крім того, сторінку Центру можна знайти в телеграм: https://t.me/MCUWEV2025

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin