Вінничанин заповів Залужному мільйон доларів

Головнокомандувач Збройних сил генерал Валерій Залужний отримав у спадок 1 мільйон доларів від уродженця Вінниці, що проживав у США.

Після отримання спадку Залужний передав усі гроші на потреби української армії. Про це повідомляє Українська Правда.

За інформацією видання, Залужний отримав спадок від американця українського походження Григорія Степанця. У січні генерал пожертвував всю отриману суму на ЗСУ, це підтверджує пресслужба.

“Я все своє життя віддав Збройним Силам. І не мав жодного сумніву, що повинен робити зі спадком. Остання воля пана Григорія, очевидно, полягала в тому, щоб підтримати в моїй особі українське військо. Вдячний всім, хто допомагає Збройним Силам України. І вдячний своїй родині за розуміння”, – розповів Валерій Залужний.

Хто такий Григорій Степанець?

Григорій Степанець, який залишив Залужному спадок в 1 мільйон доларів, народився 1938 року у Вінниці.

Його батько воював у Другій світовій війні, загинув в жовтні 1941 року. Григорій з матір’ю були евакуйовані на Урал, де вони зазнали голоду та інших випробувань. Після закінчення війни родина повернулася до Вінниці.

У місті тоді так само було дуже мало їжі. Вижили лише завдяки тому, що дядько, який воював (був поранений і втратив ногу), ділився з ними військовим пайком.

Після школи, в 1956 році вінничанин вступив до Московського державного університету імені М.В. Ломоносова. Отримав ступінь магістра з математики, та з хімії, а також ступінь кандидата наук з фізичної хімії. Чоловік вільно володів українською, російською, німецькою, італійською та англійською мовами.

Працюючи в Москві, він підписав листа на підтримку дисидентів. За це його звільнила радянська влада, за сфальсифікованим приводом. Пізніше його переслідувало КДБ, і він не міг працювати. Подав заявку на отримання виїзної візи, але йому відмовили.

У 1989 році Степанець приїхав до США і почав працювати в компанії Microsoft розробником програмного забезпечення. Разом з іншим розробником ПЗ вони отримали патент, переданий Microsoft на декодування кодів даних змінної довжини.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin