У Вінницьку міську раду передали Вифлеємський вогонь Миру

Головною метою щорічної акції є поширення благодатного вогню з місця народження Ісуса Христа до всіх, хто його потребує. Він символізує світло, добро та надію. Із рук пластунів лампадку з вогнем прийняв заступник директора департаменту культури Вінницької міської ради Олексій Циганков.

«Завдяки такій різдвяній ініціативі, ми маємо можливість доторкнутись до різдвяного вогню, доторкнутись серцем, до того місця де сталася найважливіша подія – народження Ісуса Христа. Ми вдячні представникам організації «Пласт» за те, що вони традиційно, з року в рік, привозять Вифлеємський вогонь до Вінниці. Ви несете не просто свічку, не просто вогонь, ви несете – надію, а це найважливіше, що сьогодні потрібно для нашої країни – це надія і непохитна віра у найближчу Перемогу світла над темрявою. Нехай світло та тепло Віфлеємського вогню зігріває серця та душі усіх у цей непростий час», – говорить Олексій Циганков.

Світло з міста Вифлеєму, з храму Різдва Христового, з рук у руки мандрувало до пластунів України. Вінницькі представники розповіли наскільки важливо сьогодні за відсутність світла у будинках та на вулицях тримати світло у своїй душі, підтримувати однин одного словом та допомогою. Адже вся Україна нині перебуває у скрутних умовах – постійних ракетних обстрілах, відключенні електроенергії і Світло є тим символом незламності нашого духу та єдності навіть в умовах темряви.

«Ця акція – це як благодійний крок аби донести Вогонь тим, хто зараз не може святкувати Різдво вдома і тим хто його потребує, адже – це іскра добра, любові й тепла. Найголовніше, що сакральність цього вогню не втрачається навіть, коли його задмухати і запалити свічку знову», – каже міська координаторка Акції Вифлеємського вогоню Миру Анна Бояновська.

Також координатори Пласту додали, що за давньою традицією кожна віруюча українська родина на Різдво запалює свічку і цей рік не стане винятком, адже Вифлеємський вогонь Миру – це такий вогник, який більше асоціюється з душевною теплотою.

«Він має горіти всі різдвяні свята в кожного з нас в душі, в кожного всередині. Ми також передавали цей Вифлеємський вогонь Миру до військовослужбовців Вінниччини та бачили душевне тепло в очах наших захисників, коли вони перепалюють вогонь з лампадки і бережно забирають до своїх осель, аби вже на Різдво від цієї свічечки запалити Вогонь на Святвечір», – зазначив окружний координатор Акції Вифлеємського вогоню Миру Віталій Варга.

Довідка:

Від 1988-го щороку українські пластуни перебирають Вифлеємський вогонь від польських скаутів на митному переході і поширюють його по всій Україні. Цього року передача відбулась від скаутів Словаччини, а в кожне місто і село вогонь потрапив залізничними шляхами.

Вперше вогонь до України потрапив ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли вогонь передали в Україну на митному переході. Вифлеємський вогонь символізує тепло, мир, злагоду і сподівання. Його заносять у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin