Війна – ідеальне середовище для поширення правця. Щоб уникнути інфікування – варто зробити щеплення. На цьому вкотре наголошують у департаменті охорони здоров’я Вінницької міської ради. Адже правець надзвичайно важке захворювання. Воно супроводжується ураженням центральної нервової системи та сильними судомами. Смертність від правця сягає 70%.
«Потрапив бруд до рани, або вкусила тварина – все це може призвести до інфікування правцем. В умовах війни ризик зараження надзвичайно високий. А можливість захистити себе та своїх дітей єдиний – профілактичні щеплення», – наголосив директор департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш.
Він зазначає, що така вакцинація входить до Національного календаря рутинних щеплень, а отже отримати її можна абсолютно безкоштовно. Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря, або одного із ЦПМСД міста в робочі дні з 10:00 до 18:00.
«Внутрішньо переміщені особи у Вінниці можуть вакцинуватися без укладання декларації з сімейним лікарем, а можуть і укласти її, що відкриє доступ до всіх наявних медичних послуг на первинній ланці», – уточнив Олександр Шиш
Вакцинація від правця (а разом – і від дифтерії в складі комбінованої вакцини) здійснюється у 2,4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років. Далі – ревакцинація необхідна кожні десять років, оскільки імунітет не зберігається на все життя.
Екстрена профілактика правця є також безоплатною. Її проводять у наступних випадках:
• травми із порушенням цілісності шкірних покривів та слизових оболонок;
• відмороження й опіки (термічні, хімічні, радіаційні) другого, третього та четвертого ступенів;
• проникненні пошкодженнях шлунково-кишкового тракту;
• гангрена або некроз тканин будь-якого етапу, абсцеси;
• укуси тварин;
• пологи поза медичними закладами.
Медики наголошують, екстрену профілактику правця важливо проводити своєчасно. Вона передбачає первинну хірургічну обробку рани та створення імунологічного захисту. Для цього необхідно звернутись у травмпункт Вінницької міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, вул. Київська, 68.