Згідно аналізу політолога, публіциста, громадського діяча, голови Центру «Ейдос» Віктора Тарана “Українська Стратегія Гройсмана” отримала унікальний рівень підтримки на Вінниччині, адже жодній іншій політсилі не вдалось так масово зайти в ради всіх рівнів і провести на посади “своїх” очільників громад:
Українська стратегія Гройсмана (УСГ)
Підходячи до аналізу цієї партії маю одразу визнати, що відверто симпатизую як їй так і особисто її лідеру Гройсману, якого вважаю одним з найкращих Премєрів України.
У травні місяці, УСГ активно вела переговори про спільний похід на вибори з низкою партій, зокрема Пропозицією.
Як писав у попередньому пості, Гройсману та Філатову не вдалось домовитись і вони пішли на вибори “паралелними колонами.”Гройсман зробив ставку на Вінничину і, судячи з результатів – ставка була вірною.
По перше, УСГ отримала повний контроль не тільки у міській, але й обласній раді. По друге вони провели своїх мерів, включаючи вінницького очільника Моргунова.
Те що Вінниця і Вінницька область повністю перейшли під контроль УСГ є унікальним явищем для української регіональної політики. Аналогів такому результату більше по Україні не має.
Є кілька мерів, що отримали фракції для своїх партій в міських радах. Марцінків у Франківську, Атрошенко в Чернігові і Симчишин в Хмельницькому навіть отримають більшість в міськрадах, від 64% до 66% для своїх партій.
Мені наразі важко пояснити цей результат. Можливо, причина в базовій відмінності: всюди мери і партії мерів працювали на себе, і тільки на Вінниччині команда працювала на УСГ, на парламентські перспективи партії.
Є ще один фактор – особистий авторитет Гройсмана як одного з найкращих прем’єрів часів незалежності. Його точно вистачило і на Вінницю, і на регіон.
Ну і звісно, як на мене, така масова підтримка УСГ – явне свідчення бажання виборців Вінниччини знову бачити Гройсмана у великій політиці.
Теоретично це може статись вже цієї весни, на дострокових парламентських, які дуже швидко до нас наближаються.
Однак для цього партія має працюватиме над розбудовою партійних осередків, нарощуванням структурних і організаційних м’язів та відтворення загальнонаціональних структур, які в неї були влітку 2019 року.