У затишному просторі бібліотеки ім. Івана Бевза пройшла презентація двох книг Ігоря Шурова — «Слоуни» та «Віршун мандрівець на ослінчику». Автор поділився своїм світобаченням, поетичними образами та подарував книги міським бібліотекам, аби вінничани мали змогу відчути силу слова й зануритися у глибини авторської думки.
На презентацію завітали: Олексій Циганков, перший заступник директора департаменту культури Вінницької міської ради; Олександр Абрамчук, друг родини Шурових, меценат, засновник кафе-музею «Пан Заваркін та син»; Тамара Трубнікова, директорка видавництва «Глобус-Прес»; Олена Заквацька, директорка Вінницької міської централізованої бібліотечної системи, читачі та бібліотекарі нашої громади. А модераторкою заходу стала Людмила Левицька.
Наразі Ігор Шуров перебуває на лікуванні в місті-партнері Вінниці Мюнстері (Німеччина), проте продовжує бути в творчому контакті з Батьківщиною. Тож до учасників події надіслав відеозвернення.
Олексій Циганков, перший заступник директора департаменту культури Вінницької міської ради, наголосив на важливості культурної дипломатії як інструменту міжнародної присутності України: «Це – дієвий елемент культурної дипломатії, коли людина, яка має безпосередній зв’язок із рідним містом, за тисячі кілометрів продовжує популяризувати Вінницю, Україну, українську літературу. Це теж зброя. І ті, хто нині за кордоном, але несе в собі ідентичність українця, – є носіями могутньої культурної сили».
Важливу роль у реалізації цієї ініціативи відіграв Олександр Абрамчук, друг письменника. Саме він спільно з департаментом культури допоміг передати книги до бібліотек міста.
«Про Ігоря Шурова можу розповідати дуже довго – нас пов’язує дружба у понад 40 років. Ми разом пройшли різні періоди життя: сходились, розходились, але завжди залишались близькими. Я стояв біля витоків їхньої з дружиною історії кохання, ми дружили родинами. Його творчість – справжній антидепресант. Щоранку я дивлюся на його картини у нас вдома, читаю його книжки – і вірю, що саме завдяки цьому почуваюся добре», – говорить Олександр Абрамчук.
Модераторка Людмила Левицька охарактеризувала книги Ігоря Шурова як філософські, метафоричні, сповнені поетичної уяви, тонкого гумору та естетики думки. Вона зазначила: «“Слоуни” – це книжка про будні, свята й пригоди фантазійних істот. І попри подібність у звучанні, слоуни – не слони. Їхня назва походить від слова “повільний”. У моменти споглядання вони здатні буквально застигати наче скульптури. Книга – не просто літературний твір, а ще й візуальне мистецтво: понад 60 пастельних ілюстрацій, створених самим автором. Вона більше схожа на художній альбом – справжній естетичний простір».
Перше видання книги вийшло у 2017 році, а вже у 2019 її сценарій переміг у національному конкурсі на створення мультфільму за підтримки Держкіно. У лютому 2021 року завершено виробництво мультфільму, який успішно презентували на низці міжнародних фестивалів.
Інша книга – «Віршун мандрівець на ослінчику» – продовжує традицію іронічно-сатиричної української літератури, закладену ще Григорієм Сковородою та Іваном Котляревським, і продовжену Остапом Вишнею та Богданом Жолдаком.
«Оповідки Шурова філософські й дотепні, розважають і водночас змушують задуматися. Ця книга – для тих, кому знайомі будні в тональності сірої акварелі. Вона лікує словом, обіймає сюжетом і повертає віру в барви», – зазначила модераторка заходу.
На завершення події Олена Заквацька подякувала всім, хто долучився до ініціативи, і підкреслила значення авторських подарунків: «Найбільша цінність для бібліотеки – увага й книги, подаровані від серця. Ігор Шуров сьогодні з нами. У кожному читачеві, який відкриє його книжку, оживатиме його думка, колір, голос. Як сказав сам Ігор: “Намагайтеся займатися тим, що любите – і робіть це з любов’ю”. Ця любов живе на сторінках його книг».
Довідково
Творчий шлях Ігоря Шурова, бере початок у Вінниці – його рідному місті. Саме тут він здобув освіту, завершивши навчання у Вінницькому державному педагогічному інституті (тепер університет), зробив перші кінематографічні кроки. Його педагогічний хист розкрився і в шкільних стінах, де він викладав, і навіть у медичному університеті, що засвідчує його багатогранність та глибину. Проте чимало сил та невичерпної енергії Ігор Шуров присвятив журналістській роботі. Він не просто був у цій професії, він її творив, ставши засновником і головним редактором кількох вінницьких газет і телекомпаній. Серед них – легендарна, знакова для нашого міста газета «Тумба», що стала справжньою віхою в інформаційному просторі Вінниці. Його діяльність тут, у рідному місті, без сумніву, заклала міцний фундамент для всього, чого він досяг у майбутньому.
У 90-х на початку 2000-х роках Ігор Шуров працював редактором і сценаристом на телеканалі «1+1» у час його творчого розквіту. Писав сценарії для повнометражного кіно і телепроєктів, які пам’ятають мільйони: «Найрозумніший», «СВ-шоу», «Форт Буаяр», «Фабрика зірок», «Гордість нації» та багато інших.
Ігор Шуров – автор п’яти книжок, а також художник, що створив більше10 персональних виставок в Україні й Німеччині. Його живопис – поза жанрами, як і його література – поза часом.
Роботи Ігоря Шурова зберігаються в приватних колекціях України, Ізраїлю, Німеччини, Великої Британії та США.
Джерело – новини ВМР