Автомобіль, залишений “на хвилинку”, може забрати евакуатор і це може стати причиною ДТП

Навіть короткочасна зупинка в недозволеному місці може спричинити затори, дорожні аварії або наражати людей на небезпеку. У таких випадках евакуатор має законне право прибрати транспортний засіб, якщо він заважає руху або створює загрозу. Перелік порушень, які є підставою для евакуації, визначено ст. 265-4 КУпАП, зокрема — блокування проїзду, паркування на пішохідному переході чи трамвайній колії.

Також евакуація можлива, якщо автомобіль стоїть на зупинці громадського транспорту, або в зоні посадкового майданчика, займає велодоріжку, чи смугу для маршрутних транспортних засобів, а також заважає роботі комунальної техніки.

«Паркування з порушенням – це не просто незручність для інших водіїв чи пішоходів, – наголошує Марія Войтенко, головний спеціаліст відділу паркування департаменту транспорту та міської мобільності Вінницької міської ради. – Воно часто стає причиною аварійних ситуацій і створює додаткові ризики. Наприклад, якщо автомобіль стоїть на зупинці, то тролейбус не може на неї нормально заїхати, для висадки чи посадки пасажирів і здійснює це в не призначеному для цього місці, що підвищує ризик ДТП. Навіть кілька хвилин такої затримки впливають на сотні людей, які поспішають на роботу, навчання чи важливі справи».

Найчастіше евакуація застосовується саме для відновлення нормального руху громадського транспорту: тролейбусів та автобусів, які потребують більше простору для маневру, і для забезпечення безпеки на дорогах.

«Навіть якщо не брати критично важкі ділянки, майже на кожній зупинці водії залишають машини так, що під’їхати до бордюру просто неможливо. Це ускладнює посадку пасажирів, зокрема людей з інвалідністю, які не можуть нормально скористатися пандусом. Також на площах, таких як Героїв Майдану чи Калічанській, машини стоять у кілька рядів, часом навіть між трамвайними коліями. Це створює аварійні ситуації й значно ускладнює рух громадського транспорту», – розповідає Анатолій Веренатий, водій тролейбуса.

У цих випадках евакуація є законною та необхідною для відновлення безпеки та руху на дорозі, каже інспекторка Марія. Також, евакуатор може забрати машину на штрафмайданчик, якщо вона залишена на пішохідному переході або ближче ніж 10 м до нього, блокує виїзд або заїзд до прибудинкової території, що також може призвести до біди. Адже це, перш за все, перепона для проїзду швидкої або ж пожежної машин.

Усі інші порушення, наприклад, стоянка під знаком, який забороняє зупинку, або без оплати на платному майданчику – караються штрафом, але не є підставою для евакуації.

«Автомобіль, залишений “на хвилинку”, може коштувати комусь аварії. А якщо на місці стоянки має бути пожежний проїзд – це вже питання життя і смерті. Ми не штрафуємо “задля плану”, а працюємо, щоби місто було безпечним для всіх: і для водіїв, і для пішоходів, і для пасажирів громадського транспорту», – каже Марія Войтенко.

Бувають ситуації, коли під час евакуації на місце повертається водій. Якщо правопорушення ще можна усунути (наприклад, автомобіль не заблоковано і не почалося його завантаження на евакуатор), водій обмежується лише штрафом, який виписано інспектором з паркування.

Однак якщо транспортний засіб уже зафіксований: наприклад, заблоковано колесо або розпочато евакуацію – його слід шукати на штрафмайданчику, що на вул. Ботанічна 30/32.

За порушення, які є підставою для евакуації, передбачено адміністративну відповідальність згідно зі статтею 122, частиною 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Сума штрафу – 680 гривень. Проте є пільговий період – упродовж 10 робочих днів можна сплатити лише половину суми, тобто 340 гривень.

Вичерпний перелік порушень правил зупинки та стоянки, які створюють перешкоди для дорожнього руху або загрозу безпеці зазначений у ст.265-4 КУпАПу.

За роботу евакуатора – також сплачує порушник. Власнику авта це вартуватиме щонайменше 2379 грн.

Інспектори з паркування наголошують: штраф – це не покарання заради покарання, а насамперед нагадування про відповідальність кожного водія.

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin