Цього року в житловому секторі Вінниці планують облаштувати близько 10 пандусів. Перші роботи вже розпочалися на вулиці Андрія Первозванного

У Вінниці розпочали заплановане на цей рік встановлення пандусів в житловому секторі міста. Перші роботи стартували біля житлового будинку на вулиці Андрія Первозванного, 52-А. А загалом протягом 2025 року в громаді наразі планують встановити щонайменше 10 пандусів та підйомників.

“Пандуси біля житлових багатоповерхівок міста ми встановлюємо, реагуючи на звернення людей з інвалідністю, які проживають в тому чи іншому будинку. Зважаючи на виклики часу, потреба в інклюзії зростає, адже з війни повертається чимало військових з тими чи іншими пораненнями. Тому ми маємо докладати зусиль, щоб у міру можливостей створити у місті комфортні умови пересування для маломобільних містян”, – розповідає директор департаменту житлового господарства міської ради Віталій Місецький.

Пандуси потребують не лише люди з інвалідністю, а й батьки з дитячими візочками, вінничани старшого віку, люди, які зломали ногу та тимчасово пересуваються на милицях та інші. Загалом таких людей близько 40 %. Створення інклюзивного середовища в громадах – це сучасні європейські стандарти.

“На жаль, раніше, за часів радянської забудови, ці питання не брались до уваги, тому нині, в міру наших можливостей, ми маємо виправляти ситуацію. Тому цього року, ми не лише будемо встановлювати пандуси біля входу до будинків, а й розглядати можливість застосування інших технічних рішень. Зокрема, мова йде і про переобладнання в інклюзивний ліфта на Зулінського ”, – каже Віталій Місецький.

Щодо пандуса на Андрія Первозванного, 52-А, то його облаштовують перед першим під’їздом. Роботи виконують коштом міського бюджету.

Якщо мешканці будинку бажають, щоб біля їхнього під’їзду з’явився пандус, вони можуть звернутися до департаменту житлового господарства. Номер телефону: (0432) 59-51-24.

Рішення про облаштування такої конструкції ухвалюватимуть на підставі того, чи проживають у будинку маломобільні групи населення, а також зважаючи на технічні та фінансові можливості.

Довідка. В 2024 році в громаді встановили 17 пандусів. З них три – це підйомники. Вони встановлюються там, де немає технічної можливості облаштувати великогабаритний пандус, адже їх монтаж не потребує великого простору.

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin