Багато груп у соціальних мережах збирають гроші на благодійність, однак є ризик потрапити на шахраїв. Правоохоронці Вінницької області підготували рекомендації, як не стати жертвою таких схем:
- Перевіряйте джерело
Завжди перевіряйте назву та сайт організації, що збирає гроші. Чи є новини про попередню діяльність цієї організації? Чи можна знайти дані про неї в офіційних реєстрах? Якщо звернення про допомогу розповсюдила приватна особа, запитайте себе: чи знаєте ви цю людину особисто, чи можна їй довіряти?
- Перевіряйте дані
Шахраї часто копіюють інформацію з інших благодійних сайтів, змінюючи лише ім’я, діагноз чи проблему, на вирішення якої потрібні гроші, та банківські реквізити отримувача. Тому загугліть текст звернення про допомогу, щоб перевірити його справжність.
- Отримайте докази
Спробуйте зібрати достатньо інформації, яка б підтверджувала існування проблеми, на вирішення якої збирають кошти. Наприклад, попросіть документи та докази того, що людина дійсно хворіє та потребує підтримки. Перевірте актуальність наданої інформації.
- Переконайтеся в прозорості
Дізнайтеся чи надає організація або приватна особа фінансовий звіт про те, скільки коштів було зібрано і як були витрачені ці гроші.
Якщо ви хочете допомогти, але не маєте часу та можливості розбиратися з кожним окремим випадком, надсилайте пожертви у великі та відомі благодійні фонди – тоді ваші гроші знайдуть того, кому вони потрібні найбільше.
Джерело: ВМР