У Вінниці триває дводенний Вінницький індустріальний форум, присвячений інноваційним трендам в промисловості

Вчора, 26 вересня, у Вінниці стартував перший Вінницький індустріальний форум національного масштабу. Захід об’єднав 188 учасників – це представники провідних промислових підприємств та інноваційних компаній, урядових структур та освітніх інституцій з різних регіонів країни. Подія, організована за сприяння Вінницької міської ради, спільноти Board, Вінницької бізнес-школи і співорганізатора IdeasFirst, присвячена обговоренню питань зміцнення економіки України шляхом розвитку індустріального сектору, в тому числі індустрій 4.0 в громадах.

Голова Ради Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України, засновник Board, економіст Андрій Длігач та модератор форуму під час вступного слова зауважив, що Вінниця має всі шанси на те, щоб стати новою індустріальною столицею України.

«Сьогодні будемо говорити про те, як бізнесу, державі та місцевій владі разом створювати індустріальне майбутнє України. Ми маємо зробити все можливе для того, щоб Україна ставала сильнішою, маємо допомагати обороноздатності й, відповідно, за умови будь-яких сценаріїв маємо думати, яким чином посилити економіку. Саме це і передбачає індустріальний розвиток нашої держави. Зараз перед нами є чимало викликів, пов’язаних з енергетикою, логістикою, браком кадрового забезпечення, але водночас маємо потенціал стати конкурентоспроможними», – сказав Андрій Длігач.

Під час першої панельної дискусії «Особливості індустріальної стратегії України під час війни» перед публікою виступали заступник міністра економіки України Віталій Кіндратів, директор департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОВА Ігор Цехановський, заступник голови Вінницької обласної Ради Анатолій Ткач та заступник міського голови Андрій Очеретний.

Віталій Кіндратів розповів про держпідтримку індустріальних парків, яка діє цьогоріч:

«Зараз в Україні маємо 92 офіційно зареєстрованих індустріальних парки, з них 24 було внесено в реєстр цьогоріч. Тобто ми бачимо зацікавленість бізнесу в розвитку цього напряму. З іншого боку ми виключаємо з реєстру 4 індустріальних парки, які не мають жодної активності. Ми заклали в бюджет один мільярд грн на розвиток та підтримку індустріальних парків. Йдеться про створення інженерних мереж, розвиток внутрішньої інфраструктури та відповідне підключення. Бачимо великий попит та зацікавленість на цю програму підтримки, отримали вже заявки від 17 індустріальних парків», – сказав Віталій Кіндратів.

Заступник міського голови Андрій Очеретний зазначив, що Вінницький регіон активно розвивається як один з центрів для релокації та відновлення бізнесу. Наразі в громаді налічено майже 370 релокованих суб’єктів господарювання, які створили понад 1,9 тисяч робочих місць. Підприємці, за його словами, не зламалися, вони успішно адаптувалися до нових умов і працюють, надихаючи зокрема і локальний бізнес. Він також зауважив, що Вінницький індустріальний форум буде щорічним:

«Сьогодні у Вінниці зібралися всі ті, хто дбає про розвиток економіки України. Ми прагнемо, щоб учасники обмінювалися думками, досвідом та ділилися думками про те, як посилити економічний потенціал нашої держави, підвищити конкурентоспроможність та здійснити перехід від сировинної економіки до промислової. Вінниця стала містом, де проводиться цей форум не просто так, адже наша громада є лідером по релокації підприємств, логістичних напрямках. Зараз у Вінниці також активно розвиваємо індустріальні парки, їх в нас налічено чотири. Підприємства, розміщені там, спеціалізуються на машинобудуванні, глибокій переробці агропродукції, а найголовніше – вони докладають зусилля для посилення економічної стійкості громади, а заразом підвищують можливості обороноздатності та підтримки військовослужбовців, які обороняють Україну від російського ворога», – сказав Андрій Очеретний.

Учасники Вінницького індустріального форуму також обговорювали з провідними провайдерами відновлюваних джерел енергії досвід підприємств в контексті вирішення воєнних викликів у промисловості, а ще розглядали інвестиції як драйвер розвитку економіки країни, що перебуває у війні. Йшлося про найпривабливіші для інвестицій галузі економіки, перешкоди для залучення додаткових ресурсів у виробництво, нові механізми стимулювання інвестицій у малий та середній бізнес тощо.

А вже сьогодні, 27 вересня, в рамках другого дня форуму на учасників очікує індустріальний тур на Kness Group.

Довідково: спонсорами форуму стали Фелікс Волков і Вінниьцка бізнес-школа, KNESS, TwinSann, Volia Agri-food.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin