Вінницька міська рада направила звернення до Агентства з розшуку та менеджменту активів АРМА з проханням надати можливість забезпечити безперебійну роботу заводу ПрАТ «Вінницяпобутхім» після процесу націоналізації.
Як розповідає директор департаменту економіки та інвестицій Вінницької міської ради Максим Мартьянов, реалізуючи економічну політику, в Україні запроваджують такий інструмент як націоналізація компаній чи організацій, які були в приватній власності країни агресора – росії. Один з найстарших заводів Вінниці – ПрАТ «Вінницяпобутхім» невдовзі має пройти цю процедуру.
За його словами, протягом багатьох років ПрАТ «Вінницяпобутхім» відігравав значну роль у економічному житті Вінниці, наповнюючи бюджети всіх рівнів податками. Він зауважив, що за період з 01.05.2024 по 21.06.2024 сплата податків та зборів від компанії-управителя ТОВ «Крайтекс-Сервіс» до бюджету Вінницької міської територіальної громади склала – 6 515 163,83 грн. А з середини 2023 року управитель перерахував до державного бюджету 87 млн грн (51 млн грн у 2023 році та 36,4 млн грн у 2024 році).
Тож міська влада підтримує ідею націоналізації активів підприємства задля підтримки держави, втім процедура несе за собою ймовірність зупинки роботи цього заводу на пів року.
«У червні цього року держава оголосила про необхідність націоналізації заводу “Вінницяпобутхім”. Ми вважаємо, що активи підприємства повинні бути залучені до підтримки економіки України – це збереження та створення робочих місць для жителів нашого міста, це податки до місцевого та державного бюджетів, а відповідно – посилення нашої обороноспроможності. Втім, в межах цієї процедури є ймовірність тимчасового призупинення підприємства на шість місяців. Щоб уникнути зайвих ризиків для економіки та створити умови для продовження роботи заводу, міська влада звернулась до Агентству з розшуку та менеджменту активів АРМА з відповідним клопотанням. Розраховуємо на перегляд порядку управління активами у період між набранням чинності рішення Вищого антикорупційного суду та подальшого оголошення переможця аукціону», – сказав Максим Мартьянов.
Наразі завод «Вінницяпобутхім», який працює під управлінням компанії «Крайтекс-Сервіс» налічує 96 працівників. З промислових ліній тут випускають побутову хімію та косметику. Офіційно підприємство відновило свою роботу торік після вимушеної паузи.
Джерело: ВМР