Про планові надходження, офіційні трансферти із інших бюджетів та основні видатки розповіла директорка департаменту фінансів міської ради Антоніна Лесь. А її співдоповідачами стали очільниці департаментів освіти Оксана Яценко та соціальної політики Валентина Войткова.
Прозорість та публічність – основоположні принципи формування фінансової політики. Подібне інформування населення здійснюється щорічно на виконання ч.5 ст.28 Бюджетного кодексу України. Як зазначила на зустрічі директорка департаменту фінансів Антоніна Лесь, минулий рік був надзвичайно складним. На його проходженні позначились процеси та виклики, пов’язані з повномасштабною війною. Гідно їм протистояти вдалося завдяки ефективній роботі фінансової системи, своєчасному реагуванню та прийняттю оперативних рішень.
«Так у 2023 році бюджет Вінницької міської територіальної громади закумулював 6, 5 млрд грн, з яких 5, 5 млрд або 85,3 % за рахунок власних доходів. Видатки бюджету склали 6, 9 млрд грн, із них 6 млрд грн відповідно за рахунок власних доходів, решту – становили трансферти з інших бюджетів, основний із яких – освітня субвенція», – розповіла доповідачка.
Незмінною рисою видаткової частини бюджету, за її словами, залишалася соціальна спрямованність. Пріоритетними при фінансуванні були захищенні статті, а головними споживачами бюджетних коштів – освіта, соціальний захист та галузі критичної інфраструктури.
«В умовах війни надзвичайно важливими є заходи, метою яких є зміцнення обороноздатності нашої країни. Це допомога армії, яку направляли як у вигляді трансфертів, так і цільового виділення коштів на придбання необхідних матеріальних цінностей для військових частин. Важливою також є соціальна підтримка Захисників та Захисниць і членів їхніх родин. У цілому на відповідні цілі з бюджету спрямували майже 556 млн грн, а це 8% від всіх видатків бюджету та 10 % – від власних доходів», – підкреслила Антоніна Лесь.
Турбувалась громада і про вінничан із найбільш вразливих верств населення та внутрішньо переміщених осіб. Видатки по соціальній галузі склали 411 млн грн, що майже на 79, 5 % більше, ніж попереднього року.
Також ключовим було здійснення безпекових заходів у громаді, що передбачали, зокрема, капітальний ремонт та будівництво укриттів. Більшість проєктів із облаштування таких споруд цивільного захисту реалізували в освітній галузі. Крім безпеки дітей, значну увагу тут зосереджували на організації якісного навчального процесу, оздоровленні та відпочинку дітей, створенні сприятливого інклюзивного середовища, популяризації здорового способу життя та безпечної поведінки, патріотичному вихованню підростаючого покоління тощо.
Нагадаємо, публічні представлення інформації про виконання бюджетних програм у Вінницькій МТГ тривали протягом двох тижнів. Під час таких зустрічей керівники 16 департаментів, а також відділу обліку та звітності апарату міської ради та її виконавчого комітету детально розповідали присутнім про основні напрями спрямування коштів.
За результатами оцінки та аналізу програм, які фінансувалися із бюджету громади у 2023 році, більшість отримала найвищий бал. Це свідчить про високу ефективність бюджетних програм.
«Наразі перед нами стоять нові завдання та нові цілі, головними пріоритетами яких є безпека та оборона, стійкість, турбота», – підсумувала Антоніна Лесь.