«Протягом місяця окремі категорії вінничан отримують продуктові набори з найнеобхіднішим. Це допомога людям із вразливих категорій населення, особам з інвалідністю І групи, багатодітним сім’ям, переселенцям, членам родин полеглих Захисників і Захисниць. Оскільки турбота – один із пріоритетів Вінницької міської ради, департамент соціальної політики постійно розширює список осіб, яким надається допомога», – зауважила директорка соціальної політики міської ради Валентина Войткова.
Якщо людина, яка отримує соціальні послуги в Територіальному центрі, особисто не може прийти за продуктовим пакунком, його доставлять додому. Одиноких пенсіонерів навідують соціальні робітники, а людям з інвалідністю по зору передають гуманітарну допомогу працівники Муніципальної служби супроводу. Сьогодні ми разом із фахівчинею служби Іриною Савчин навідали одну з її підопічних – Інну Чернату – людину, яка з дитинства є незрячою.
«Загалом моя робота – це супроводжувати незрячих людей до місць, в які їм потрібно. Це можуть бути, наприклад, прозорі офіси, аптеки, магазини, перукарні, різні установи. Також в роботу входить доставити незрячій людині продуктовий набір, адже така особа зазвичай не може забрати його особисто», – розповідає соціальна робітниця Ірина Савчин.
Інна Черната за допомогою соцробітниці розпаковує продукти, які входять у набір. Це – крупи, макарони, консерви, олія, чай, сіль, цукор та інші позиції.
«Такий набір дуже потрібний у господарстві. Наприклад, з цим повидлом мама зможе спекти щось смачне. Дуже вдячні міській раді та Територіальному центру. Працівники супроводу – це наші очі. Вони неймовірно нам потрібні. Дякую кожній людині, яка з нами працює і відкриває своє серце», – ділиться Інна Черната.
За словами директорки Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування Галини Бачинської, продуктові набори отримали 3416 підопічних закладу. Ще – майже 800 громадян, які перебувають на обліку в Терцентрі, невдовзі отримають свій пакунок.
«Важливо, щоб люди, які потребують допомоги, були забезпечені всім необхідним. Зазвичай, це одинокі чи хворі люди, які не можуть упоратися самі. Тож працівники Терцентру підтримують їх, відповідально підходять до своєї роботи, ба більше – сприймають підопічних, як рідних», – підсумувала Галина Бачинська.
Звернутися до Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування можна за адресою вул. Соборна, 50 або за номером телефону: 67- 05- 90. Аби замовити послугу Муніципальної служби супроводу людей з інвалідністю по зору І групи, необхідно звернутися за телефонами: 67-07-44, 097-966-00-12, 073-213-65-05.