Ця подія в умовах повномасштабної війни стала черговим нагадуванням про те, як важливо не забувати такі страшні сторінки історії. У пам’ять про жертв голодоморів Вінницька громада висловлює вдячність тим, хто вистояв у боротьбі за право на життя та гідність у найважчий час.
Сьогодні в документах, артефактах, світлинах, книгах представлені родинні історії тих, хто пережив голод, 1921–1923, 1932–1933, 1946–1947 років, зокрема й вінничан. Зумисний голод на Вінниччині призвів до скорочення населення на один мільйон двісті тисяч людей.
Наймасштабніший штучний голод XX сторіччя – Голодомор 1932-1933 років було організованого злочинним радянським режимом проти українців. Згідно з дослідженням Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України, сукупні демографічні втрати від Голодомору 1932-1933 років в Україні – близько 4,6 мільйона людей.
Нагадаємо, День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний пам”ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада, цього року – це 25 листопада.
По всій території нашої держави люди різного віку, молодь та діти згадують про жертв сталінського геноциду у Всеукраїнській акції «Запали свічку пам’яті».
Традиційно о 16:00 пам’ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та ставлять запалену свічку на підвіконня як в Україні, так і в багатьох країнах світу.
Тож кожен вінничанин може долучитись до акції та запалити свою свічку скорботи.