Під час майстер-класу відвідувачі поринуть в стислий екскурс історією писемності, а також виникнення і використання глаголиці та кирилиці на території Русі. А ще можна буде дізнатись більше про використання давніми українцями різних письмових приладів і матеріалів. А у практичній частині за допомогою автентичного приладдя освоїти ази слов’янської каліграфії та попрактикуватись у написанні окремих слів і цифр.
«На завершення майстер-класу кожен учасник матимете нагоду отримати сувенірну репліку середньовічної вінницької грамоти, куди власноруч зможе вписати своє ім’я та назву міста. Якщо ж вважатимете свої навички з каліграфії недостатніми, грамоту допоможе заповнити досвідчений майстер», – зазначають організатори.
Окрім майстер-класів, усіх охочі зможуть поспілкуватися з історичними реконструкторами епохи Русі Х-ХІІІ століття і зробити світлини на пам’ять. Також буде нагода придбати сувенірну продукцію на історичну тематику. Зокрема, відтворені подільські полугрошики часів князів Коріатовичів. Такими монетами могли розраховуватись середньовічні вінничани.
В суботу локація біля Вежі Артинова працюватиме з 12:00 до 18:00.
В неділю – з 11:00 до 17:00.
Майстер-клас проводить «Артіль ДЪЛО» – творча співдружність майстрів, об’єднаних любов’ю до історії. Як вони зазначають, метою діяльності артілі є популяризація історії України шляхом створення історичних інтерактивних експозицій, проведення авторських майстер-класів та виробництва сувенірної продукції на історичну тематику.
Тривалість одного майстер-класу 45-50 хвилин, кількість учасників 15.
Подія відбуватиметься з дотриманням усіх вимог воєнного стану.
Участь безкоштовна, але необхідна попередня реєстрація.
Розклад майстер-класів на суботу:
13:00, реєстрація https://forms.gle/7SDVrLYictkP9gqX7
15:00, реєстрація https://forms.gle/CzjU7sLpEbt57YcJ7
17:00, реєстрація https://forms.gle/rAWmoJgbvPESDgNc7
Розклад майстер-класів на неділю:
11:00, реєстрація https://forms.gle/zssaYxKjJXJaR6G8A
13:00, реєстрація https://forms.gle/hYmAnbKP82zMji6LA
15:00, реєстрація https://forms.gle/hDRoDV21NV3CcwNw6