Оновлений Реєстр складається з трьох переліків:
1. Лікарських засобів, що застосовуються при:
- Серцево-судинних та цереброваскулярних захворюваннях;
- Цукровому діабеті;
- Нецукровому діабеті;
- Хронічних хворобах нижніх дихальних шляхів;
- Розладах психіки та поведінки, епілепсії;
- Хворобі Паркінсона.
До нього включено 381 лікарський засіб, з яких 92 повністю відшкодовуються;
2. Препаратів інсуліну – 72 лікарських засобів, з яких 45 повністю відшкодовуються;
3. Комбінованих лікарських засобів, що застосовуються при хронічних хворобах нижніх дихальних шляхів, – 9 лікарських засобів, з яких 6 відшкодовуються повністю.
Для лікування хронічного обструктивного захворювання легень в програму реімбурсації увійдуть такі лікарські засоби: Будесонід + Формотерол (Formoterol + Вudesonide) порошок для інгаляцій, інгаляції (порошок, аерозоль), Сальметерол + Флютиказон порошок для інгаляцій.
Щоб отримати електронний рецепт на препарати для лікування ХОЗЛ пацієнту необхідно звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. Під час воєнного стану українці можуть звернутися до будь-якого лікаря ПМД навіть без декларації.
Для пацієнтів з хворобою Паркінсона у програму відшкодування увійшли такі лікарські засоби: Біпериден таблетки, Леводопа + Карбідопа (таблетки, у тому числі пролонгованої дії).
Порядок отримання ліків при хворобі Паркінсона буде визначений після ухвалення відповідних нормативно-правових актів. Станом на сьогодні відсутня технічна можливість для створення електронного рецепту. Сімейний лікар виписує паперовий рецепт відповідно до плану лікування, створеного лікарем-неврологом.
«Попри війну програма «Доступні ліки» продовжила розширюватись. Адже під час війни люди з хронічними хворобами ще більш вразливі, – каже директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш. – Цього року у програму реімбурсації увійшли нові препарати. Зокрема, для людей з хронічним обструктивним захворюванням легень та хворобою Паркінсона, лікування від яких не існує. Однак їх симптоми полегшуються завдяки безперервному прийому лікарських засобів. Окрім того, ця програма дозволить зняти фінансовий тягар з пацієнтів, адже вартість ліків аптекам відшкодовуватиме Національна служба здоров’я України».
Варто зазначити, що завдяки програмі «Доступні ліки» вінничани зможуть отримувати ліки безоплатно або з доплатою в будь-якій аптеці країни, яка має договір з НСЗУ. Вартість лікарських засобів аптекам напряму відшкодує Національна служба здоров’я України.
Знайти аптеку, яка відпускає «Доступні ліки» допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за телефоном 16-77.