З вечора 4 лютого до ранку 5 лютого у Вінниці для усунення наслідків негоди працювали понад 30 одиниць техніки на дорогах і близько 20 — на прибудинкових територіях.
«Як тільки учора у місті почало сніжити, на дороги виїхала спецтехніка КП “Вінницьке шляхове управління” для обробки покриття протиожеледними матеріалами, аби запобігти утворенню ожеледиці на проїжджих частинах та тротуарах. Вночі комунальні служби зосередили роботу на розчищенні міста від снігу. Перед світанком до роботи додатково залучили 11 одиниць техніки підрядних організацій. Протиожеледна обробка та розчищення територій тривають досі. Загалом задіяно 36 спецмашин та 200 працівників», — розповідає начальник відділу утримання об’єктів благоустрою департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Вячеслав Хілінський.
За його словами, дорожні служби не можуть одночасно охопити територію всієї громади. Першочергова увага приділяється дорогам, якими рухається громадський транспорт, а також зупинкам та тротуарам. Пішохідні зони обробляють вручну та із залученням малогабаритної техніки. Зокрема й тієї, яку КП «Вінницьке шляхове управління» отримало минулого року.
Вінничан просять бути уважними, обережними та не створювати перешкод для спецтехніки, зокрема не паркувати авто у невідведених для цього місцях. Порушення правил зупинки чи стоянки може загрожувати автовласникам штрафом, а в окремих випадках — евакуацією транспортного засобу. «Залишені на узбіччях авто сповільнюють розчищення шляхів. Через це на таких ділянках можуть залишатися снігова маса та лід. Тому просимо всіх бути відповідальними. Крім того, якщо хтось із водіїв шукає роботу, звертаємо увагу, що наразі Шляхове управління має вакансії», — зазначає він.
За прогнозами, у Вінниці сніжитиме ще кілька днів, а з наступного тижня знову очікується посилення морозів. А уже завтра, 6 лютого, синоптики прогнозують ожеледицю. Тому в цей період комунальні служби продовжуватимуть працювати у посиленому режимі.
Разом із прибиранням шляхів робота ведеться і на прибудинкових територіях. Як зазначають у департаменті житлового господарства, управлінські компанії задіяли тут 20 одиниць техніки та 205 працівників з комплексного прибирання. Особливу увагу приділяють виходам із під’їздів, доріжкам та підходам до контейнерних майданчиків.
Про належний стан прилеглої території також закликають подбати голів ОСББ та власників комерційних закладів.
Джерело – новини ВМР




