Міська рада ухвалила перелік заходів для підвищення доступності громадських просторів

Найкращі європейські практики та вінницький досвід із формування простору рівних можливостей лягли в основу «Альбому стандартних рішень для міського простору». 3 липня виконавчий комітет міської ради затвердив повний текст документу, який містить рекомендації з облаштування не лише вулиць, а й будівель з урахуванням принципів безбар’єрності.

В Альбомі в доступній формі проілюстровано основні вимоги ДБН щодо забезпечення доступності територій, як то облаштування тротуарів, пандусів, платформ громадського транспорту, вхідних груп до будинків та загального середовища у них. Як зазначив директор КП «Агенція просторового розвитку» Назар Коваленко, робота над проєктом тривала майже рік. До неї були залучені, зокрема фахівці департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради, представники ГО «Гармонія», жителі громади.

«Для нас було важливо почути думку вінничан. Адже питання безбар’єрності так чи інакше стосуються кожного. А в час війни їх актуальність зростає в рази: люди травмуються, повертаються наші оборонці після поранень і просто більшає тих, для кого доступність інфраструктури життєво необхідна, – каже Назар Коваленко. – Власне, напрацьовуючи наш Альбом, ми намагалися оцінити комфортність нашого міста саме з погляду таких людей, пройтись маршрутом із під’їзду до найближчої крамнички, лікарні тощо. Мета – змінити все, що можемо, удосконалити те, що маємо, аби усунути бар’єри».

Положення Альбому мають рекомендаційний характер для архітекторів та проєктантів під час зведення нових чи реконструкції будівель як комерційної, так і комунальної власності, облаштування вуличної інфраструктури.

«Наш Альбом – це продовження системної роботи з формування безбар’єрного середовища у громаді, що бере свої витоки у 2006, коли за ініціативи Володимира Гройсмана, тодішнього міського голови, та Раїси Панасюк була створена тематична програма «Вінниця зручна для всіх». Відтоді вже чимало зроблено, що неодноразово підтверджувалось визнанням нашого міста найкомфортнішим в Україні, – зазначив директор Агенції. – Але ми не зупиняємося. Нині у Вінниці розбудовується перший комплексний маршрут безбар’єрності в межах проєкту Міністерства розвитку та громад «Рух без бар’єрів». Його протяжність складає 12 км: стартує він від вул. С. Зулінського, де у багатоповерхівці на прохання ветерана встановлюють ліфт за інноваційним підходом, та охоплює вулиці Соборну, Театральну, Магістратську, М. Оводова, Архітектора Артинова. До речі, проєктування рішень в межах безбар’єрного маршруту відбувалося на базі Альбому стандартних рішень для міського простору, який є не лише більш інформативним та зрозумілим способом дотримання ДБН, а й краще працює для користувачів».

Для довідки

Проєкт «Рух без бар’єрів» реалізується Міністерством розвитку громад та територій України в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Він охоплює 15 пілотних громад, де створюються безбар’єрні маршрути: Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча, селища Опішня та Бородянка.

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin