Патронатна родина Ганни Чернюк – догляд та підтримка дітей, позбавлених батьківського піклування

Ганна Чернюк із села Малі Крушлинці Вінницької громади вже неодноразово надавала підтримку дітям, які опинились у складних життєвих обставинах. Вона — патронатна вихователька, а її родина тимчасово стає безпечним простором для дітей, які не можуть жити в біологічній сім’ї. Про її мотивацію та підходи до виховання — далі у матеріалі.

Бабуся та дідусь – саме так називають пані Ганну та її чоловіка, який став помічником патронатного вихователя. У родині наразі виховують трьох діток – 8-річних сестричок Даніелу та Домініку та їхнього 5-річного братика Данила. Малеча вже понад рік в родині Чернюків, до того вони перебували у спеціалізованому закладі, куди їх влаштували після вилучення з біологічної сім’ї, де панувало домашнє насильство.

Діти ходять до місцевої школи та дитячого садочку. Вчителі та вихователі ними задоволені – братик та сестрички вчаться сумлінно та гарно себе поводять.

Ганна Олександрівна дотримується чітких правил виховання. Поряд із нею діти читають, граються, займаються спортом. Мають свої кишенькові кошти, які витрачають на смаколики. Та головне – отримують ту увагу та любов, яких їм не вистачало в рідній родині.

Історія патронатної родини Ганни Чернюк розпочалася після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. Тоді багато родин жили у невідомості, а діти вимушено розлучалися з батьками через різні обставини, тож потребували тимчасової опіки та підтримки. У Чернюків дві дорослі дочки, онуки та навіть правнуки. Тож сім’я була готова відкрити своє серце дітям, які потребують турботи. Вони пройшли кваліфіковане навчання та уклали договір про створення патронатної родини.

У 2022 році у пані Ганни з’явився перший вихованець – 14-річний Сашко. За кордоном на хлопця чекала мама, а поки він залишався в Україні – його влаштували до родини Чернюків.

«Сашко пробув у нашій родині пів року. Ми так прив’язалися до хлопця, що думали над постійною формою виховання – опікунством. Але розуміємо, що кожній дитині потрібна мама. Тож, як там не було, Сашко поїхав до неї. А після цього ми ще довго підтримували зв’язок», – розповідає Ганна Чернюк.

Патронат – це тимчасова «швидка допомога» дитині у складних життєвих обставинах, своєрідна перетримка для хлопчика чи дівчинки, поки її рідна сім’я не подолає життєві труднощі або суд не надасть дитині відповідного статусу. Тож після Сашка до родини Чернюків влаштували двох дівчат – 7 і 5 років. Їхня мама народила дитину та через ускладнення довгий час перебувала в лікарні.

«Дівчатка – це наші сонечки, ми досі за ними сумуємо. Після того, як дітки вибули з нашої родини, ми до них декілька разів їздили, вітали з днем народження, дарували подарунки», – ділиться патронатна вихователька.

Третя підопічна у патронатній родині – 14-річна Ксенія. Дівчина переживала складний підлітковий вік.

«Діти у патронатній родині мають непростий життєвий досвід. Вони приходять до нас з травмами, психологічними проблемами. І з ними часто буває дуже непросто, особливо з підлітками. Проте з Ксенією ми знайшли спільну мову, а я стала для неї близькою людиною, з якою вона може поділитися своїми переживаннями та отримати пораду», – говорить Ганна Чернюк.

До кожної дитини Ганна Олександрівна знаходить свій «ключик». У потрібний момент вона підтримує малечу, як рідну, а далі – важливо відпустити дитину, адже у патронатній родині дитина може перебувати до 6 місяців, хоча й на час дії воєнного стану цей термін може бути подовжено.

«Наразі у Вінницькій громаді є три патронатні родини, у яких виховують шестеро дітей. Їм надають соціально-психологічно допомогу та підтримку. Патронат – це та сімейна форма виховання, яка дозволяє дитині мінімізувати травматизацію під час вилучення з біологічної родини. Патронатним вихователем може стати доросла непрацююча особа, яка має щире бажання та відповідні умови для проживання дітей – окрему кімнату, а також помічника», – зазначає заступниця начальника служби у справах дітей ВМР Майя Бойко.

Нагадаємо, патронатне виховання, як тимчасова форма опіки над дитиною, фінансово підтримується державою. Патронатний вихователь отримує три мінімальні заробітні плати на місяць, коли в родині перебуває дитина, та одну мінімальну заробітну плату у період очікування на влаштування вихованця. Окрім того, фінансова винагорода передбачена і для помічника патронатного вихователя.

Щоб дізнатися більше, звертайтеся до служби у справах дітей Вінницької міської ради за номерами телефонів 65-10-71 або 65-10-73.

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin