Шанс на зміни – поруч із тими, хто підтримує. Пробація як альтернатива ув’язненню дає змогу людині залишатися в суспільстві, зберігати родинні зв’язки, житло, роботу – все, що може допомогти почати з нового аркуша. Про важливість такої підтримки йшлося на регіональному форумі «10 років. Пробація – майбутнє зараз».
Захід зібрав небайдужих до долі тих, хто оступився, але прагне змін. Представники міської влади, судів, громадського сектору, бізнесу та волонтери обговорювали, як зробити цю систему підтримки ефективною та корисною для кожного мешканця й громади загалом.
У форумі взяли участь фахівці департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради. Заступник директора Максим Кириленко розповів: завдання команди юристів – системно підтримувати реалізацію судових рішень шляхом створення відповідних умов.
«Наші спеціалісти у співпраці з вінницькою філією “Центру пробації” розробили перелік доступних робіт і визначили підприємства, які можуть надати місця для їх виконання. Це завдання, що не потребують спеціальних навичок: благоустрій територій, прибирання вулиць, озеленення, малярні роботи», – зазначив Максим Кириленко.
Під час форуму відзначили внесок Вінницької міської ради в налагодження ефективної співпраці з установами, що працюють із людьми, які відбувають покарання без позбавлення волі.
«Нас відзначили за відкритість до взаємодії. Ми швидко реагуємо на запити, допомагаємо з розв’язання поточних питань. Це партнерство справді працює, – розповідає Максим. – На форумі були присутні представники прокуратури, судів, соціальних служб. Кожна сторона ділилася досягненнями та викликами. Проте, у співпраці саме з Центром пробації з боку міської ради – жодних труднощів. Кожен виконує свою частину, і це дає реальний результат».
Співпраця в цій сфері – це зусилля різних структур, спрямовані на підвищення ефективності виконання покарань без ізоляції від суспільства та формування довіри громад до інституцій, що сприяють безпеці та реінтеграції.
«Минулого року завдяки громадським роботам було зекономлено понад 1,5 мільйона гривень бюджетних коштів. До державного бюджету перераховано понад 7,5 мільйона гривень у вигляді штрафів та коштів за виправні роботи, а також повернуто понад 1,3 мільйона гривень аліментів», – повідомив начальник філії Центру пробації у Вінницькій області Руслан Щур.
Форум відбувся за підтримки уряду Нідерландів, Міністерства юстиції України та міжнародних партнерів, які допомагають будувати справедливу, відкриту та людяну систему правосуддя.
Джерело – новини ВМР