Рішення суду на користь ВМР: незаконний паркан на березі Південного Бугу необхідно демонтувати

Земельна ділянка площею 0,3763 га прибережно-захисної смуги річки Південний Буг була передана у тимчасове користування фізичній особі. Відповідно до умов договору, орендаторка мала право використовувати її для благоустрою, адже її приватна територія безпосередньо межувала з цією ділянкою.

Під час перевірки представники виконавчих органів міської ради виявили суттєве порушення – орендована земля була обгороджена суцільним парканом і фактично приєднана до приватного подвір’я.

«Ми наполягаємо на дотриманні законності у використанні земельних ділянок, особливо тих, що належать громаді. Ніхто не має права захоплювати комунальну землю та обмежувати доступ до природних ресурсів», – каже директор департаменту правової політики та якості ВМР Андрій Петров.

Встановлення паркану перекрило вільний доступ інших громадян до берега річки, що є прямим порушенням земельного та водного законодавства України. Прибережні захисні смуги є територією загального користування, пояснює Андрій Петров, і жодна особа не має права обмежувати до них доступ шляхом встановлення огорож або інших конструкцій.

Вінницька міська рада звернулася до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення – самовільне зайняття земельної ділянки комунальної власності.

«В інтересах міської громади окружна прокуратура подала позов до суду з вимогою усунути перешкоди у користуванні землею, яка належить територіальній громаді», – каже начальниця відділу по роботі з об’єктами нерухомості департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради Богдана Вініцька.

Суд, 4 березня 2025 року, ухвалив рішення на користь Вінницької територіальної громади, зобов’язавши користувачку демонтувати незаконний паркан і відновити вільний доступ до прибережної території. Виконання судового рішення буде контролюватися відповідними службами.

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin