Енергетична автономність лікарень: у Вінниці встановлюють сонячні електростанції

Муніципальна програма забезпечення лікарень Вінницької громади сонячними електростанціями триває. На дахах Вінницької міської лікарні №1 встановлено сонячні панелі, що підтримуватимуть роботу під час відключень. Їхню роботу проінспектував Сергій Моргунов.

«Програма встановлення СЕС містить два основні напрями: це підтримка і часткова компенсація за встановлення сонячних електростанцій для бізнесу, – нагадав міський голова Сергій Моргунов. – Наразі майже 17 МВт “сонця” було встановлено в громаді. Паралельно ми працювали з 2022 року над встановленням СЕС на об’єктах комунальної власності. У цьому випадку, якщо говорити про ВМКЛ №1, на трьох корпусах закладу встановлені сонячні панелі потужністю в цілому 194 кВт. За три роки очікуємо окупність, тому що економія, за попередніми розрахунками, на рік буде близько 2 мільйони гривень. Також це досить правильно з точки зору автономії в разі відсутності електроенергії та блекауту для забезпечення безперебійної роботи закладу. Наприклад, для КТ, діагностику на якому не можна переривати. Відповідно у разі відсутності електроенергії, потрібне швидке перемикання або на генератор, або на інвертор. У цьому випадку можна буде забезпечити завершення проведення відповідного дослідження. І це стосується багатьох видів високотехнологічного медичного обладнання. Наше завдання наразі – по всіх лікарнях, де це можливо технічно, встановити сонячні електростанції для того, щоб була більш автономна можливість роботи відповідних медичних закладів».

Наразі сонячні електростанції встановлено на трьох корпусах ВМКЛ №1: колишній районній лікарні, пологовому будинку та на головному корпусі.

Як зазначив медичний директор закладу Олександр Банах, на будівлі колишнього пологового будинку встановили 68 сонячних панелей потужністю 565 Вт/шт. Загальна потужність всієї станції – 38, 420 кВт. Потужність інверторів – 30 кВт. Розрахункова річна генерації станції приблизно 39 840 кВт/год, що дасть змогу економити закладу 378 840 грн на рік.

На головному корпусі ВМКЛ №1 встановили 136 панелей потужністю по 565 Вт кожна. Загальна потужність всієї станції – 76,8 кВт. Потужність інверторів – 60 кВт. Розрахункова річна генерації станції приблизно 90 933 кВт/год, що дасть змогу економити закладу 862 860 грн на рік.

На корпусі колишньої районної лікарні встановили 136 сонячних панелей потужністю 72, 2 кВт.

«Сонячні електростанції – це не лише про економію, але й про надійність та безпеку, – зауважив директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш. – В умовах можливих блекаутів стабільне енергопостачання стає життєво необхідним для лікарень. Це гарантія безперервної роботи медичного обладнання, такого як ШВЛ чи томограф. Завдяки сонячним панелям ми забезпечуємо нашим медичним закладам енергетичну автономність і здатність лікувати та рятувати життя навіть у найскладніших умовах».

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin