14 грудня Україна вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У Вінниці напередодні цієї дати поклали квіти до пам’ятника жертвам катастрофи та хвилиною мовчання згадали тих, хто віддав життя у боротьбі з наслідками трагедії.
У заході взяли участь представники влади міста та області, члени громадських організацій, поліцейські та небайдужі вінничани.
«У нашій територіальній громаді понад дві тисячі осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС або є постраждалими від катастрофи. Серед них понад 1100 – це ліквідатори, близько 600 – потерпілі. Вони отримують державні пільги та допомогу від нашої територіальної громади. Зокрема, ми виділяємо з бюджету кошти на безкоштовне придбання ліків, вони отримують продуктові набори, матеріальну допомогу, користуються правами на пільговий проїзд, а профільні громадські організації отримують фінансову підтримку. Ми завжди дослухаємось до потреб ліквідаторів і постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС і допомагаємо їм», – говорить директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова.
У покладанні взяв участь голова Вінницької міської організації «Союз Чорнобиль» Анатолій Негода. Чоловік був одним з перших, хто вирушив з Вінниці на ліквідацію наслідків катастрофи у складі міліційного загону.
«5 травня я був вже зоні катастрофи. Нас тоді було 200 чоловік з Вінниці. Я тоді був міліціонер патрульно-постової служби. Нам була поставлена задача охороняти громадський порядок, слідкувати, щоб всі евакуювалися із зони катастрофи. Ситуація тоді була панічна, ніхто не знав масштабів трагедії і як впливає радіація. Я кажу своєму синові, а він учасник бойових дій, що ти бачив свого ворога. А ми свого ворога – радіації – не бачили і не чули, а просто дихали цим зараженим повітрям. Із захисту в нас були тільки респіратори. Загалом ми пробували там 14 днів. Проте наслідки для здоров’я були невідворотні», – зазначив Анатолій Негода.
Джерело: ВМР