Інклюзивні робочі місця: можливості для бізнесу та громади

З 20 по 22 листопада у місті Вінниця пройшов тренінг для роботодавців із питань адаптації людей з інвалідністю та забезпечення інклюзивності робочих місць. Захід організували в межах проєкту ПРООН «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною», за сприяння урядів Кореї, Німеччини та Вінницької міської ради.

Тренінгові сесії для роботодавців по адаптації людей з інвалідністю та створенню інклюзивних робочих місць також проходитимуть у м. Київ, Дніпро та Львів і допоможуть дізнатися про інструменти адаптації робочих місць та створення інклюзивного середовища, а також отримати більше інформації про можливості для бізнесу та зруйнувати стереотипи, пов’язані з інклюзією.

Перед учасниками тренінгу виступила директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська. Вона розповіла про розвиток безбар’єрності у Вінницькій громаді та напрацювання муніципалітету в цьому напрямі. Йшлося про затверджений документ, в межах якого у ВМТГ вдосконалюється просторовий розвиток та інші сфери соціально-економічного життя, – Програму розвитку безбар’єрного простору ВМТГ на 2024-2027 роки.

За словами Ольги Ремешевської, Програма охоплює одразу шість різних напрямків: фізичну безбар’єрність, інформаційну безбар’єрність, цифрову безбар’єрність, суспільну і громадянську безбар’єрність, освітню безбар’єрність, а також економічну безбар’єрність.

«Останній напрям стосується не лише доступності, а й формування суспільства, де кожен має можливість реалізувати свій потенціал незалежно від фізичних, соціальних чи економічних особливостей. Тож потрібно розуміти, що розвиток інклюзивного середовища не лише сприятиме інтеграції людей з інвалідністю в економічне життя громади та країни, але й забезпечить низку переваг для бізнесу. Воно є частиною відповідального підходу до управління, що формує надійну основу для розвитку суспільства та економіки України», – додала Ольга Ремешевська.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin