12 листопада спеціалісти, які підтримують ветеранів та їхні родини, взяли участь у тренінгу з ментального здоров’я. Захід, організований «Лікарями без кордонів», був спрямований на навчання боротьби зі стресом і його наслідками.
«Тренінги від організації “Лікарі без кордонів” ми проходимо вже не вперше. Робота фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих психологічно буває важка, адже вони підтримують оборонців, які повертаються з війни, консультують родини загиблих захисників, дружин та матерів, які рідних чекають з фронту… Навички психологічної підтримки людей помічникам ветеранів дуже потрібні у роботі, а також для того, щоб відновлюватися самим після морально виснажливих днів», – зазначив заступник директора Вінницького міського центру соціальних служб – начальник відділу «Сервісний офіс у справах ветеранів» Михайло Кузнецов.
Тренінг для фахівців провела соціальна працівниця організації «Лікарі без кордонів» Мар’яна Рачок. Під час заходу вона розповіла, що таке стрес та як наш організм «сигналізує» про цей стан. Зупинилася спікерка також на тому, які наслідки має стрес для людини та як із ними впоратися.
«Кожного дня ми так чи інакше стикаємося зі стресом. Але важливо розуміти, що є позитивний та негативний стрес, потрібно вміти його виявляти, звертати увагу та слухати реакції тіла. Минулого разу ми розглядали техніки подолання стресу, а сьогодні намагалися зрозуміти, коли їх варто застосовувати», – зауважила Мар’яна Рачок.
Також під час тренінгу відбулася арттерапевтична сесія. Учасники виготовили власноруч святковий декор – різдвяну зірку. З матеріалів використовували дерев’яні палички, гарячий клей, фарби та різні прикраси. За словами соціальної працівниці, така активність дозволяє заземлитися, заспокоїтися та дає відчуття розслаблення.
Такий тренінг для помічників ветеранів організація влаштовує втретє. Їхню користь відзначають і самі фахівці із супроводу.
«Такі заходи дають можливість переключитися від роботи, відновити свою моральні сили, дізнатися про нові психологічні практики. Це допомагає в роботі, адже ми стикаємося з клієнтами, які мають певні ментальні проблеми, часто ПТСР. Тому важливо вміти спокійно спілкуватися з людьми, а також не забувати про свій психоемоційний стан», – розповіла Алла Поліщук, яка працює фахівчинею із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб.
Джерело: ВМР