Для підтримки рівного доступу людей з інвалідністю до знань та послуг у центрі реабілітації «Гармонія» проводять курси цифрової грамотності та кібергігієни. На цих заняттях, під керівництвом реабілітолога Сюзанни Жуковської, діти й молодь отримують навички користування комп’ютерами, ноутбуками й телефонами.
Такі заняття запровадили минулого року. Наразі їх відновили у закладі та проводять в індивідуальному форматі.
«Я створила Google-клас під назвою “Цифрові навички”, куди я викладаю відео уроків. Їх можна переглянути в онлайн-форматі. Ми розглядаємо різні можливості, які дають нам техніка та Інтернет. Також я працюю за запитами клієнтів індивідуально, виходячи з їхнього інтересу та потреб. Окремо розказую про нові фішки, які запроваджує Google, Дія, інтернет-банки та інші сервіси. Обговорювати завдання можемо через Google Meet, Zoom, месенджери або при особистому візиті в центр реабілітації», – розповідає Сюзанна Жуковська.
Теми занять різноманітні: текстовий набір, онлайн-таблиці, документи Microsoft Office, чат GPT, інші інструменти штучного інтелекту, Дія, створення електронного підпису, користування інтернет-банкінгом, налаштування рекомендацій YouTube, програми для монтажу відео на телефоні тощо. Не оминають й додатки відстеження транспорту Вінниці, Google-карти, щоб люди були більш самостійними та могли орієнтуватися у місті або під час подорожей. Увагу також приділяють кібергігієні та безпеці в Інтернеті.
Завдання пані Сюзанна підбирає індивідуально, виходячи із наявних знань і навичок учнів, а також їхніх можливостей. Після уроку передбачено домашнє завдання для кращого засвоєння знань.
«Такі заняття важливі не тільки для загального розвитку та побутового користування. Можливо, у майбутньому хтось із учнів почне розвиватися в темі IT чи SMM, та ці знання стануть у пригоді. До того ж, це важливо для забезпечення інформаційної безбар’єрності та розширення можливостей», – зазначає вчитель-реабілітолог.
Записатися на заняття можна за адресою центру реабілітації: м. Вінниця, вул. В. Винниченка, 5 або за номером телефону: (0432) 507-504.
Джерело: ВМР