Вінниця готується до реалізації проєкту «Модернізація системи централізованого теплопостачання», завдяки якому буде оновлено теплозабезпечення мікрорайону, що включає вулиці Пирогова, Матроса Кішки, Князів Коріатовичів та Марії Литвиненко-Вольгемут.
Він передбачає оновлення і об’єднання мережі теплопостачання від кількох котельнь, по вул. Матроса Кішки, Пирогова та Князів Коріатовичів та встановлення 97 індивідуальних теплових пунктів. Останні, зокрема, дозволяють регулювати температуру подачі теплоносія, залежно від погодних умов. Перші поставки цього обладнання очікуються на початку наступного року. А тим часом мають підготувати місця для їх майбутнього розташування.
«Більшість індивідуальних теплових пунктів, понад 60, будуть розміщені в підвалах багатоквартирних житлових будинків, – розповідає директор департаменту житлового господарства міськради Віталій Місецький. – Наразі ми вже проводимо підготовчі роботи до майбутнього встановлення та підключення обладнання, зокрема розпочинаємо підготовку підвальних приміщень та часткові капітальні ремонти будинкових інженерних мереж в межах необхідного приєднання обладнання ІТП. Їх необхідно виконати перед встановленням ІТП».
Представники підрядних організацій вже працюють на чотирьох об’єктах. Це будинки за адресами: вул. Марії Литвиненко-Вольгемут, 54, вул. Пирогова, 55, вул. Пирогова, 67 та вул. Князів Коріатовичів, 192.
Як зазначають в департаменті житлового господарства, виконання робіт з капітального ремонту інженерних мереж, не впливатиме на перебіг опалювального сезону та не створюватиме незручностей для мешканців.
Загалом цього року планують виконати такі роботи на близько 20 об’єктах.
Там де відсутні підходящі підвальні приміщення – ІТП облаштують поруч з будинками. Ці роботи також уже розпочалися і виконуються силами КП Вінницяміськтеплоенерго. Виконання даних робіт також не позначиться на наявності послуги з теплопостачання.
Водночас, на замовлення департаменту міського господарства заплановано провести заміну аварійних ділянок мереж водопостачання на даному мікрорайоні. «Станом на сьогодні мережі замінюються на двох об’єктах, роботи тут виконані приблизно на 75%. Ще на двох ділянках ремонт мереж розпочнуть цього тижня», – розповідає заступник директора департаменту міського господарства Олександр Зімбовський.
Загалом, очікується, що реалізація проєкту триватиме впродовж наступного року.
В цілому, виконання робіт дозволить зменшити втрати тепла при його транспортуванні, скоротити споживання газу та електроенергії, а також зменшити викиди СО2.
Цей проєкт головним чином буде профінансовано завдяки грантовим коштам від міжнародних партнерів, зокрема Шведсько-Українським фондом централізованого теплопостачання (SUDH) та Фондом Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), через Північну екологічну фінансову корпорацію (NEFCO). Загальна сума міжнародної грантової допомоги складає до 6 млн євро інвестицій, в рамках технічної допомоги, в тому числі обладнання ІТП.
Як зазначають в департаменті міського господарства, для досягнення цієї угоди представники міськради та КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» провели титанічну роботу, щоб відповідати низці критеріїв, які ставили перед претендентами на отримання фінансування міжнародні партнери.
Вінниця уже має подібний досвід співпраці з НЕФКО. Перший проєкт був частиною програми DemoUkrainaDH, яка мала на меті продемонструвати переваги найсучасніших технологій централізованого теплопостачання та системних рішень. Тоді, у 2014 році, в межах програми DemoUkraineDH (NEFCO) проведено реконструкцію системи теплозабезпечення мікрорайону вул. Київська – вул. Остапа Вишні. Під час робіт зокрема замінили теплові мережі, реконструювали центральний тепловий пункт та встановили дев’ять індивідуальних теплових пунктів.
Крім того, свого часу в межах виконання іншої угоди – меморандуму зі Швейцарією – протягом 2013-2019 років у місті встановили ще понад 300 ІТП. Сьогодні, завдяки реалізації різних програм, у місті встановлено уже понад 400 ІТП.
Джерело: ВМР