Сьогодні, 25 жовтня, на сесії Вінницької міської ради було схвалено звернення до міст-побратимів та партнерських міст Вінниці, таких як Кельце (Польща), Карлсруе і Мюнстер (Німеччина), Бірмінгем (США), Пітерборо (Велика Британія), Нансі (Франція), Бурса (Туреччина), Вентспілс (Латвія) та Паневежис (Литва), із закликом підтримати План Перемоги, запропонований Президентом України Володимиром Зеленським, на рівні урядів цих держав.
«Цей План Перемоги – набір рішучих дій, покликаних змінити перебіг війни. Для України – це План перемоги, але він має на меті ще й забезпечити стабільність в інших країнах Європи. Вінницька міська рада цілковито підтримує План перемоги, представлений Президентом України Володимиром Зеленським. Сподіваємося, що він буде підтриманий партнерами й повністю реалізований. Віримо в Перемогу!», – йдеться у зверненні.
Там також зазначено, що Україна вже 11-й рік перебуває у стані війни. Це найскладніший період в історії незалежної держави. У цей важкий час весь український народ згуртований у прагненні захищати своє право на свободу, мову, традиції. Спільно ми відстоюємо незалежність та територіальну цілісність країни. Тож План перемоги закликає міжнародних союзників підтримати Україну, адже його реалізація та успіх залежить від їхньої рішучості, оскільки наша держава прагне справедливого миру, а не територіальних компромісів чи «замороження» війни.
Кожен з п’яти пунктів Плану перемоги, який представив Президент України Володимир Зеленський у Верховній Раді України, та презентував його ключовим союзникам України – як США, так і європейським країнам, – надзвичайно важливий.
Перший пункт стосується геополітики. Він передбачає запрошення України до НАТО. Другий і третій пункти спрямовані на зміцнення військової спроможності нашої держави. Четвертий пункт стосується економічних питань, а п’ятий — охоплює безпекові аспекти.
Українці вже довели свою здатність захищати не лише свою країну, а й інші демократичні держави. Вступ до НАТО для України означатиме утвердження демократії та європейське майбутнє.
Другий пункт – це посилення обороноздатності, захист позицій на полі бою на нашій території, але разом із тим повернення війни на територію агресора.
Третій пункт Плану перемоги передбачає розміщення на території України комплексного неядерного стратегічного пакета стримування. Він буде здатним стримувати воєнні загрози з боку ворога.
Важливу роль у цій війні відіграють енергетичні та продовольчі ресурси України, а тому четвертий пункт Плану, є стратегічно значущим. Адже він спрямований на захист критичних ресурсів, спільно зі стратегічними партнерами, а також передбачає залучення інвестицій та використання економічного потенціалу.
П’ятий пункт зосереджений на післявоєнній безпеці. В Україні буде один із найбільш досвідчених та великих військових контингентів. Українці матимуть практичний досвід ведення бойових дій в умовах сучасної війни, досвід використання західної зброї та співпраці з військовими НАТО.
Джерело: ВМР