Онкохірургія у Вінниці: унікальна операція з мікрохірургічним втручанням

У Вінницькій міській лікарні швидкої допомоги знову провели складну хірургічну операцію. Медики виконали двобічну мастектомію 42-річній пацієнтці з діагнозом рак молочної залози, демонструючи високий рівень професіоналізму.

«Рак молочної залози – найбільш поширена патологія серед злоякісних пухлин. На жаль, кожна восьма жінка в світі стикається з цією проблемою. У закладі працюють кваліфіковані лікарі та використовується високотехнологічне обладнання для того, щоб виконувати оперативні втручання на високому рівні», – зазначив завідувач операційного відділення лікарні швидкої медичної допомоги Валерій Мазур.

Операцію виконали заступник медичного директора з хірургії Буковинського обласного онкоцентру Дмитро Бухтєєв та лікар-хірург медичного центру «Альтамедика» Євгеній Пробончук.

«Операція доволі унікальна. У пацієнтки верифікований діагноз раку молочної залози. Окрім цього, під час діагностики було знайдено мутації в генах. Через це у неї є високий ризик розвитку раку вже іншої молочної залози упродовж життя. Їй було запропоновано зробити двобічну мастектомію – видалити обидві молочні залози. З однієї сторони – терапевтично, там де є проблема, а з іншої – профілактично, щоб ця проблема не виникла в майбутньому. Також унікальність цієї процедури в тому, що ті лікарі, які займаються лікуванням раку молочної залози, знають, що у пацієнтів після такого втручання дуже часто виникає лімфостаз – набряк кінцівки. Сьогодні ми робили так, щоб максимально знизити ризик виникнення цього ускладнення за допомогою мікрохірургічного втручання», – зауважив Дмитро Бухтєєв.

Операція тривала декілька годин та включала декілька етапів. Видаливши молочні залози, з підшкірно-жирової тканини сформували симетричні груди, без використання імплантів.

«Для проведення оперативного втручання для мікрохірургічного етапу ми використали мікроскоп. А для того, щоб правильно виявити лімфатичні судини, застосовували прилад IC-Flow, адже звичайному людському зору вони непомітні, – розповідає Євгеній Пробончук. – Загалом такі операції нечасті, це високий рівень хірургії та ексклюзивні випадки втручань, які є досить складними та потребують серйозного матеріально-технічного забезпечення та довгого навчання хірурга».

Як зазначив директор департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш, ця надскладна операція, проведена у Вінницькій міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, є яскравим свідченням високого професійного рівня фахівців. Це відповідає пріоритету «Турбота» Вінницької міської ради.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin