Полегшують можливість встановлення сонячних електростанцій на дахах багатоповерхівок, які підтримуватимуть роботу ліфтів та насосного обладнання. Під час чергової сесії міськради внесли зміни до Програми розвитку та підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Вінницької міської територіальної громади на 2024-2028 роки».
«Цією програмою ми, зокрема, передбачаємо можливість надання об’єднанням кредитів (позик) на пільгових умовах в межах державної програми “ГрінДІМ”. Відповідно до неї мешканці можуть подбати про функціонування загальнобудинкових систем. Це, зокрема, робота ліфтів та насосного обладнання, в умовах відсутності централізованого електропостачання», – каже начальник відділу розвитку ОСББ міськради Ігор Іванов.
За його словами, раніше в програмі була передбачена можливість участі ОСББ в державній програмі «Енергодім». Відповідно до неї мешканці могли зробити енергомодернізацію своїх будинків, після чого відшкодувати вартість робіт коштом держави. Міська рада зі свого боку передбачила можливість отримання пільгового кредиту для безпосереднього виконання робіт.
«Як і у випадку з програмою “Енергодім”, пільгове кредитування відбуватиметься через МКП “Вінницький фонд муніципальних інвестицій». Кредитування в цьому випадку – це досить важливий інструмент, адже відшкодування вартості реалізації того чи іншого проєкту державою відбувається уже постфактум – після виконання робіт», – розповідає Ігор Іванов.
В межах програми «ГрінДІМ» ОСББ можуть розраховувати на компенсацію до 70 % вартості сонячних панелей чи теплових насосів, при умові, що отриману енергію спрямують на покриття загальнобудинкових потреб: роботи ліфтів, підкачку води, освітлення сходових майданчиків тощо. При цьому розмір гранту не може бути більше одного мільйона у випадку становлення системи сонячного електропостачання та двох мільйонів гривень – на встановлення теплових насосів.
Крім державної програми, у Вінниці також започаткували ініціативу за якої місто на умовах дольової участі профінансує 40 % робіт, при умові встановлення СЕС для загальнобудинкових потреб. Долучитися до цієї ініціативи можуть як будинки з ОСББ, так і ті, якими опікуються управлінські компанії.
Джерело: ВМР