Днями у Вінниці відбулася чергова толока: боротьба з рослиною, яка викликає серйозні опіки при контакті зі шкірою

За справу з її знищення вчергове взялися активні вінничани та фахівці КП «Інститут розвитку міст».

Толоки стали традиційними для Вінниці. Місцеві жителі активно беруть участь у таких заходах, усвідомлюючи важливість спільних зусиль у боротьбі з небезпечною рослиною, зазначила експертка з екології та озеленення КП «Інституту розвитку міст» Любов Колосова. Під час толоки фахівці провели інструктаж для всіх учасників. Вони пояснили, як правильно викорчовувати борщівник, щоб мінімізувати ризики поширення рослини в майбутньому. Також допомогу і підтримку надали працівники МКП «Вінницязеленбуд».

«Загалом вже третій рік ми працюємо з цією ділянкою і насправді досягли значних успіхів: цієї небезпечної рослини точно стало менше. Хочемо нагадати, що ми не використовуємо хімічні засоби для боротьби, щоб не допустити їхнє потрапляння до водойми. Декілька разів на сезон ми вирубаємо рослини, щоб не допустити їхнє цвітіння і засівання. Також напрацювали окремі рекомендації. Наприклад, якщо рослина вже зацвіла – в жодному разі не можна залишати суцвіття на ділянці, оскільки насіння має здатність дозрівати навіть на зрубаному суцвітті», – підкреслює Любов Колосова.

За її словами, незабаром усі поради та свій досвід боротьби із борщівником планують описати у документі, щоб масштабувати його на інші ділянки в нашій громаді.

«Подібні толоки є чудовим прикладом того, як спільними зусиллями можна досягти значних результатів. Важливо не тільки фізично знищувати борщівник, а й підвищувати обізнаність громадян про небезпеку цієї рослини та методи боротьби з нею», – зазначили організатори заходу.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin