Двоє дівчат віком 6 років та 4-річний хлопчик, які опинилися у складних життєвих обставинах, тимчасово проживатимуть у родині патронатної виховательки Ганни Чернюк.
«Дуже важливо, аби діти перебували саме у сімейних формах виховання. Коли йде судовий процес відібрання дитини з біологічної родини або отримання статусу дитини-сироти чи позбавленої батьківського піклування, треба, щоб діти перебували під відповідним наглядом. Найкращим варіантом є саме сім’я патронатного вихователя. Це своєрідна “швидка допомога” в громаді для дитини та її сім’ї, яка перебуває в складних життєвих обставинах та не має можливості жити у своїй сім’ї. У родині патронатного вихователя дитина може перебувати від 3 до 6 місяців. За цей період Служба у справах дітей допомагає біологічній родині вийти з кризової ситуації. В іншому випадку – діти набувають відповідного статусу, і Служба у справах дітей має право влаштовувати їх у прийомну родину або дитячий будинок сімейного типу», – зазначила заступниця міського голови Галина Якубович.
Сім’я 6-річних Даніели та Домініки, 4-річного Данііла є внутрішньо переміщеною. Вони переїхали до Вінницької області з Бучанського району Київщини з початком повномасштабного вторгнення рф на територію України. Мати разом з дітьми проживала у селі Агрономічне та, на жаль, недостатньо приділяла уваги вихованню та турботі про дітей. Тож Служба у справах дітей Агрономічної сільської ради вилучила хлопця і дівчат та направила їх до закладу «Жмеринський обласний центр соціальної-психологічної реабілітації дітей».
«Патронатна сім’я – це місце тимчасового перебування дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Щоб не розміщувати дітей в інтернатному закладі, ми тимчасово влаштовуємо їх в сім’ю. З 2021 року у Вінниці функціонує сім’я патронатного вихователя Ганни Чернюк. Наразі ми влаштовуємо до неї трьох дітей. Це внутрішньо переміщені особи, які переїхали до Вінницької області з Київщини, коли там тривали бойові дії у 2022 році. Спочатку їх влаштували до центру реабілітації, тому що вже були проблеми в родині. На жаль, мати відмовилася забрати дітей із закладу. Ми звернулися до суду з позовом про відібрання дітей у матері без позбавлення батьківських прав. Поки будуть тривати судові процедури, троє діток перебуватимуть у родині патронатного вихователя Ганни Олександрівни Чернюк», – розповіла начальниця Служби у справах дітей Людмила Шафранська.
Діти проживатимуть у родині патронатної виховательки Ганни Олександрівни у селі Малі Крушлинці. Про благородне рішення опікуватися малятами пані Ганна розповідає:
«Мої діти активно займалися благодійністю, допомагали дітям-сиротам, відвідували інтернатні заклади для підтримки дітей. І саме діти запропонували мені стати патронатним вихователям, щоб допомогти маленьким хлопцям і дівчатам, у яких є проблеми в сім’ї. Зараз мої діти вже дорослі, вони живуть окремо, а у мене достатньо любові, аби поділитися нею з іншими дітками».
Детальніше про патронат тут.
Для отримання інформації про те, як можна стати кандидатом у патронатні вихователі, звертайтеся до Служби у справах дітей Вінницької міської ради за номером телефону: 65-10-71.
Джерело: ВМР