В межах заходів викладачам та студентам не лише роз”яснили загальні принципи роботи об”єднань, а й розповіли, які програми з підтримки ОСББ діють безпосередньо у Вінниці та на яку підтримку майбутні голови об”єднань можуть розраховувати від міськради.
«Це наші перші зустрічі такого роду саме у закладах вищої освіти міста. Ми вважаємо їх досить важливим, адже студенти – це потенційні майбутні власники житла. Це молоді, прогресивні та енергійні люди, які не лише мають розуміти переваги обслуговування свого будинку самими мешканцями, а й можуть мати та втілити певні сучасні ідеї в цьому напрямі. Тож ми сподіваємось, що серед наших слухачів буде справді чимало майбутніх голів ОСББ», – зазначає начальник відділу по розвитку ОСББ Вінницької міської ради Ігор Іванов.
Усього у зустрічах взяли участь понад тисячу слухачів. Це студенти та викладачі з таких вищих навчальних закладів:
Донецького національного університету імені Василя Стуса;
Вінницького національного технічного університету;
Вінницького навчально-наукового інституту економіки;
Західноукраїнського національного університету;
Вінницького кооперативного інституту;
Вінницького торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету;
Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського;
Харківського національного університету внутрішніх справ.
«Ми щиро дякуємо керівництву навчальних закладів за сприяння у проведенні цих зустрічей та розуміння того, що зрештою майбутнє житлового господарства – за цією формою управління, – каже Ігор Іванов. – Раніше такі зустрічі пройшли в комунальних закладах та підприємствах міста. Крім того, з метою популяризації ОСББ торік ми провели 87 інформаційних зборів зі співвласниками багатоквартирних будинків щодо створення ОСББ».
Крім того, у 2023 році відділ по розвитку ОСББ та Ресурсний центр підтримки ОСББ надали 1 549 консультацій (з них – 372 очних) існуючим та майбутнім ОСББ.
Ініціативним групам зі створення ОСББ роздали 70 інформаційних листів з КП «Вінницьке міське бюро технічної інвентаризації» про співвласників будинків, розповсюдили 25 726 буклетів «Створи ОСББ» та провели навчання за сертифікатною програмою для 20 керівників ОСББ.
Також в місті провели 12 тематичних інформаційно-роз’яснювальних зустрічей для голів правлінь ОСББ за участі представників виконавчих органів та комунальних підприємств Вінницької міської ради, інших організацій, що взаємодіють з ОСББ.
Результатом цієї роботи, як зазначає Ігор Іванов, стало створення в місті торік 75 ОСББ, що є найвищим показником за останні три роки.