Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що реалізація Програми відповідає одному з основних пріоритетів Вінницької міської ради – це стійкість. Економічний розвиток, за його словами, передбачає ефективну роботу бізнесу, тож міська влада має на меті продовжувати створювати для цього відповідні умови.
«Ми зараз підходимо до затвердження нової Програми в межах нашого пріоритету – це стійкість. Ми будемо продовжувати впроваджувати всі ті Порядки, які були з підтримки малого і середнього бізнесу: це і компенсація ЄСВ за новостворені робочі місця, компенсація відсотків за кредитами, компенсація за облаштування обладнання для виробництва електроенергії з ВДЕ. Водночас ми запроваджуємо систему ваучерних підтримок для малого і середнього бізнесу. Насамперед для виробництва товарів подвійного призначення – це в межах оборони, а також на ІТ-рішення для бізнесу. Крім того, йдеться про запровадження ваучерної підтримки на старт підприємницької діяльності демобілізованих, ветеранів і членів їхніх сімей. Розмір ваучера становитиме 100 тисяч грн. Загалом на заходи Програми на підтримку демобілізованих і ветеранів російсько-української війни на три роки ми передбачаємо 41 мільйон грн. Стартуємо з таких видів підтримки згідно з цією Програмою, але у разі необхідності і запиту ми, звичайно, будемо запроваджувати інші форми можливої підтримки. Для нас це важливо, тому що створення нових якісних робочих місць – це підтримка економічного потенціалу нашого бізнесу, а це і надходження податків до бюджету».
Директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Максим Мартьянов додав, що під час розробки Програми були враховані пріоритетні завдання
цільових програм Вінницької міської ради щодо залучення інвестицій в громаду, охорони навколишнього природного середовища, розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки, а також розвитку туризму та промоції громади.
«Отож, найближчі три роки плануємо посилювати співпрацю міської влади, бізнесу та закладів освіти, а також упроваджувати кластерну модель розвитку. Важливою складовою також є стимуляція бізнесу в залученні до цілей Зеленого курсу Вінниці, зокрема, шляхом переходу на роботу з використанням відновлюваних джерел енергії», – сказав він.
В результаті реалізації цієї Програми очікуємо наступні результати: появу нових видів підтримки МСП, приріст кількості суб’єктів господарювання, а також покращення ситуації на ринку праці шляхом створення нових робочих місць, сказав Максим Мартьянов.
Нагадаємо, до розробки Програми департамент економіки і інвестицій ВМР приступив з експертами громадської організації «Центр громадської експертизи», за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконує німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини та Швейцарії наприкінці минулого року.
Джерело: ВМР