Щоб зменшити споживання електроенергії, потрібно:
Замінити старі лампи розжарювання новими енергоощадними LED-лампами. Модернізація освітлення у власній оселі дозволить зменшити споживання електроенергії приблизно у десять разів. Окрім того, LED-лампи мають у 5-8 разів довший термін експлуатації у порівнянні із лампами розжарювання.
Намагатися використовувати енергоощадні побутові прилади та техніку. Загалом існує 10 класів енергоефективності побутових приладів: від найбільш економних (від А до А +++), так і найбільш енергозатратних (G). Клас «А+» є найбільш енергоощадний. Користуючись технікою класу «А» або «А+» можна зменшити споживання електроенергії на 30-50 % навіть у порівнянні з приладами класу «В».
Залишати мінімум приладів у режимі «сон». У режимі сну електроприлади продовжують споживати електроенергію. Потрібно взяти за правило вимикати техніку, від’єднуючи від електроживлення. Окрім того, заряджати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони) потрібно стільки, скільки потрібно для повної зарядки акумулятора. Це не тільки заощадить енергію, але й подовжить термін роботи акумулятора.
Регулярно обслуговувати побутову електротехніку. Це необхідно для її ефективної роботи. До прикладу, чистіть електрочайник від накипу, а для ефективної роботи пилососа має велике значення своєчасна заміна або очищення пилозбірника.
«Закликаємо вінничан не нехтувати цими правилами, адже у нинішній час важливо свідомо та економно використовувати електроенергію. Сьогодні українські енергетики докладають усіх зусиль, щоб регулювати ситуацію. Саме завдяки їх титанічній роботі у наших домівках не зникає світло. Але загроза повторних атак на об’єкти критичної інфраструктури залишається. Тому Вінницька міська рада продовжує робити все, щоб бути готовими до можливого погіршення ситуації», – зазначає директор департаменту міського господарства ВМР Роман Фурман.
Джерело: ВМР