Нові підходи до енергоефективності – це результат роботи радниці міського голови Вікторії Вдовиченко. Вінничанка працює у представництві нашого міста в Брюсселі. Вона подала грантову заявку до SEI Tallinn (Стокгольмський природничий інститут у Таллінні) та залучилась підтримкою закордонних донорів.
В результаті такої ініціативи департамент відновлення та розвитку Вінницької міської ради розпочав співпрацю із SEI Tallinn в межах Програми «Підвищення стійкості мереж та розвитку інфраструктури в Україні – «UA GRIDEX» щодо дослідження ініціативи «Без мережі» та отримав можливість встановлювати розумні лічильники у громаді.
«Цей проєкт має на меті не лише технічне вдосконалення енергетичної системи Вінниці, але й підкріплення ширшої співпраці у сфері енергетичного моделювання, оцінки ризиків та оптимізації використання ресурсів. З досвідом та підтримкою естонських партнерів ідея спрямована на підвищення стійкості та надійності енергетичних систем, а саме в частині децентралізації та автономності на моменти зниження потужності в централізованій енергетичній системі», – каже Вікторія Вдовиченко.
Проєкт передбачає аналіз викликів, які стоять перед громадою. За результатами моніторингу з’ясують найбільш оптимальні локації для встановлення пристроїв.
«Їх визначать, як потенційні споживачі електричної енергії та надавачі послуг з централізованого теплопостачання, визначаючи об”єкти критичної інфраструктури, які отримуватимуть послуги від цих об’єктів», – пояснює начальниця відділу енергоменеджменту та безбар”єрності департаменту відновлення та розвитку міської ради Вікторія Яворовенко.
Наразі проєкт на стадії розроблення методичних рекомендацій від SEI Tallinn, аналізуючи наявні виклики, які будуть подані у звітному порядку.
«Це цікава та перспективна ідея, яка дасть можливість забезпечити стійкість та незалежність системи енергозабезпечення», – додає радниця міського голови Вікторія Вдовиченко.
Повномасштабне вторгнення російських військ на територію України спричинило значні зміни у сфері соціального та енергетичного регулювання, змусивши суспільство адаптуватися до нових викликів.
Наслідки війни, зокрема збільшення числа внутрішньо-переміщених осіб та економічні труднощі, суттєво вплинули на життєдіяльність громадян, створивши потребу в негайних діях з боку уряду для забезпечення порядку.
«Вінниця, як і багато інших міст, стала притулком для тих, хто шукав захисту від наслідків російської агресії проти України. Це призвело до значного навантаження на місцеву інфраструктуру, зокрема на енергетичну систему, що спонукало Вінницю шукати нових міжнародних партнерів, які могли б поділитися досвідом протидії таким викликам», – каже директорка департаменту відновлення та розвитку міської ради Ольга Ремешевська.
Проєкт «UA GRIDEX» розпочався у грудні 2023 року та триватиме до грудня 2024 року.
Джерело: ВМР