Зокрема шахрайська схема може приховуватися за повідомленнями на кшталт: «ДТЕК повідомляє про екстрені відключення електроенергії внаслідок атаки ворога на енергетичну інфраструктуру».
Наприклад, торік кіберполіція викрила групу зловмисників, які під час блекаутів створювати фейкові телеграм-боти енергетичної компанії.
Використовуючи фейкові телеграм-боти, зловмисники дізнавалися авторизаційні дані для входу до телеграм-акаунтів.
Скомпрометовані облікові записи фігуранти використовували у шахрайських схемах. Зокрема, зі зламаних акаунтів вони робили автоматичну розсилку шахрайської реклами для привласнення грошей громадян.
Щоб не стати жертвою шахраїв, правоохоронці радять громадянам налаштувати двофакторну автентифікацію у всіх соцмережах та месенджерах, які пропонують таку функцію. Не варто повідомляти нікому коди підтвердження, які приходять у SMS або безпосередньо у застосунках. Також рекомендують регулярно переглядати підключені пристрої та активні сеанси у месенджерах.
Користуючись ботами, громадян завжди закликають звертати увагу на посилання. Будь-яка відмінність означає, що ви потрапили на фейковий бот або канал. Зазвичай у назві відрізняється одна чи декілька літер, що складно помітити під час пошуку.
Також кіберполіція радить отримувати інформацію про відключення та відновлення електропостачання лише з офіційних джерел, зокрема, з офіційного сайту ДТЕК – https://dtek.com/.