У Вінниці підсумували результати виконання Програми економічного і соціального розвитку громади на 2023 рік

Цьогоріч Вінницька громада зуміла досягти стабільності в економічній та соціальній сферах. Про результати, яких вдалося досягнути у 2023 році у межах Програми економічного і соціального розвитку Вінницької міської територіальної громади звітували сьогодні, 22 грудня, під час засідання чергової сесії Вінницької міської ради. Тим часом також затвердили однойменну Програму на прийдешній 2024 рік.

Програму на наступний рік розробляли відштовхуючись від основних пріоритетів Вінницької міської ради – безпека та оборона, стійкість, турбота. Тож основними завданнями Програми економічного і соціального розвитку громади у 2024 році буде підтримка українських Захисників та Захисниць, реалізація інвестиційних проєктів у промисловості, зокрема на території індустріальних парків, забезпечення сталої роботи об’єктів критичної інфраструктури та комплексна підтримка бізнесу, який працює на території Вінницької громади. Передбачене також надання адміністративних і соціальних послуг жителям громади та людям з числа ВПО, забезпечення продовольчої безпеки тощо.

Директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов детально розповів, чого вдалося досягти цього року нашій громаді у різних галузях.

Стійка економіка: Промислова долина та індустріальні парки, підтримка бізнесу, робочі місця для вінничан і релокація

За словами Максима Мартьянова, стабільне функціонування всіх галузей економіки потягнуло за собою збільшення надходжень до бюджету.

“У 2023 році промисловий сектор громади, за даними моніторингу, в цілому, забезпечив стабільну роботу. Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) основного кола підприємств м. Вінниці за підсумками року очікується на рівні 38,7 млрд грн, що на 8,3% більше, за фактичний обсяг у 2022 році. У місті також збільшилася кількість суб’єктів господарської діяльності – 52,5 тис. осіб. Протягом цього року ми продовжували приймати релокований бізнес, загалом з початку повномасштабної війни в Україні до Вінницької громади перемістилися близько 350 суб’єктів господарювання, більша частина з яких, а це понад 80% від їх загальної кількості, вже відновили свою діяльність, що дало можливість створити понад 1,7 тис. нових робочих місць, в тому числі для працевлаштування місцевого населення”, – розповів Максим Мартьянов.

Сильним поштовхом для розвитку промислового сектору Вінницької громади стала розбудова індустріальних парків. У 2023 році за рішенням Кабміну “ВінІндастрі” долучився до реєстру індустріальних парків України. Цьогоріч також було обрано керуючу компанію та укладені договори з чотирма резидентами ІП, половина з яких вже почала будівництво своїх заводів. Тим часом в межах Вінницького індустріального парку стартувало будівництво агрохарчового парку Volia Agri-Food Park Vinnytsia (І черга). Цей проєкт передбачає розвиток харчової промисловості, нарощення потенціалу доданої вартості та залучення інвесторів.

Варто зауважити, що цієї осені відновилася реконструкція інноваційно-технологічного центру “Кристал” завдяки грантовим коштам в рамках спільного проєкту німецької урядової компанії GIZ та ПРООН “Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)”.

Водночас поповнилася громада і новими підприємствами, які працюють в різних секторах економіки. Так, на початку року введено в експлуатацію новозбудований логістичний комплекс всеукраїнської мережі «Аврора», де створено понад 600 нових робочих місць. Нові потужності з’явились і на території Вінницької промислової долини, зокрема відкрито нове підприємство – ТОВ “Розподільчий центр “Плюс” Кондитерської корпорації “Roshen”, завершені будівельні роботи зі спорудження цеху обробки горіхів ПрАТ “Вінницька кондитерська фабрика”, триває будівництво виробничо-складського комплексу з виробництва гофрокартону та заводу з виробництва пульпи.

Максим Мартьянов також розповів, що місцевим підприємцям, задіяним в різних сферах економічної діяльності в 2023 році була надана фінансова допомога за рахунок коштів бюджету Вінницької міської територіальної громади у вигляді часткової компенсації:

– витрат за встановлені відновлювальні джерела енергії;

– роботодавцям витрат на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новостворені робочі місця;

– відсотків за залученими кредитами суб’єктам малого та середнього підприємництва.

Агропромисловий комплекс та продовольча безпека

Не оминув увагою муніципалітет і аграріїв, переважна частина яких працює та забезпечує продовольчу безпеку громади на приєднаних територіях у трьох старостинських округах:

“За рахунок коштів бюджету Вінницької МТГ фінансову підтримку на безповоротній основі в сумі 200 тисяч грн одержали 40 пасічників, які працюють на сільських територіях Вінницької МТГ. Місцевий аграрний бізнес продовжує працювати та намагається розвиватися попри перешкоди. В аграрній сфері наразі працюють 13 сільськогосподарських підприємств, 22 фермерських господарства та майже 9,5 тисяч особистих селянських господарств. Діяльність місцевих аграріїв здебільшого базується на вирощуванні та збуті зернових та технічних культур, – розповідає Максим Мартьтянов. – Для захисту інтересів всіх учасників аграрного ринку цьогоріч були створені громадські організації “Асоціація фермерів та приватних землевласників Вінницької міської територіальної громади” та “ВІННИЦЬКІ БДЖОЛЯРІ”, які впродовж року розпочали активну діяльність у напрямку налагодження співпраці з іноземними партнерами”.

Безбар’єрність на дорогах та забезпечення благоустрою в громаді

Вінницькі комунальні працівники та дорожні служби продовжують підтримувати в нормальному стані міський простір, враховуючи потреби маломобільних груп населення. Цьогоріч завершено ремонт вулиці Батозької та низки інших.У ході робіт будівельники відновили асфальт на дорогах, облаштували тротуари та велодоріжки з нанесенням відповідної розмітки, облаштували зупинки громадського транспорту для комфорту населення та пандуси на пішохідних переходах та інших об’єктах благоустрою.

А для економії енергоресурсу цьогоріч Вінниця суттєво оновлює рухомий склад Вінницької транспортної компанії. Партнери зі Швейцарії передали місту 28 трамваїв Tram2000. Працівники Вінницької транспортної компанії випустили на маршрут 7 VinLine з автономним ходом. У порівнянні зі старими ЗіУ ці тролейбуси споживають на 30% менше електроенергії. До того ж було придбано 21 польський тролейбус Solaris Trollino.

Житлово-комунальна сфера

Для скорочення непродуктивних витрат енергії та ресурсів забезпечено виконання ремонтних робіт та технічне утримання об’єктів житлового фонду. З початку року проведено капітальний ремонт покрівель житлових будинків м. Вінниці. Для енергоощадності будівельники також провели капітальний ремонт швів міжпанельних стиків, інженерних мереж, заміняли вікна та дверні блоки в під’їздах житлових будинків, ремонтували ліфти тощо.

Задля підвищення надійності роботи обладнання в осінньо-зимовий період та в умовах можливих відключень електроенергії в житлових будинках будівельники проводили поточний та капітальний ремонти внутрішньобудинкових систем електропостачання. Тривала також робота зі створення ОСББ в багатоквартирних будинках.

Розвиток енергоефективності в школах та лікарнях громади

Впроваджуючи ідею Європейського Зеленого Курсу, покликаний відвернути негативні наслідки змін клімату, Вінниця виконує низку енергозберігаючих заходів в громадських будівлях. Зокрема, в рамках підготовки до осінньо-зимового періоду 2023-2024 р. будівельники провели капремонт покрівель у трьох закладах освіти громади, а задля безпеки дітей почали будівництво протирадіаційних укриттів у ліцеях №№ 11, 12, 13, 23, 30, 33.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin