У Вінниці досліджують стан та потреби місцевого бізнесу

Фахівці департаменту економіки і інвестицій ВМР розпочали роботу над підготовкою нової “Програми розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької міської територіальної громади на 2024-2026 роки”.

У Вінниці триває дослідження потенціалу можливих галузевих кластерів. Кластеризація місцевої економіки та розвиток інфраструктури підтримки підприємництва мають стати наскрізною темою нової програми підтримки МСП. Така робота проводиться за участі експертів ГО “Центр громадської експертизи” з Києва.

У межах цієї роботи експерти зустрічаються з місцевими підприємцями. Минулого тижня відбулася низка фокус-груп з представниками бізнесу, що представляють такі галузі, як машино- та приладобудування, сфера гостинності, а також ювелірної галузі.

“Крім того, колеги провели зустрічі з коледжами та професійно-технічними училищами. Тобто намагаємося поспілкуватися з пов’язаними інституціями, які могли б взаємовигідно співпрацювати. Ми розуміємо, що основна цінність будь-якого підприємства чи навчального закладу – це люди. Тому ми і хочемо об’єднати людей – різнопрофільних спеціалістів та викладачів чи науковців заради обміну ідеями, досвідом та створення комфортних умов для розвитку нашої громади, – повідомив заступник міського голови Андрій Очеретний. – Один з наших пріоритетів – сталість, зокрема й економічна. Згуртувавшись, бізнес зможе підвищити конкурентоспроможність, вийти на нові ринки збуту та пропонувати людям кращі умови праці. Це дасть змогу активізуватися в інших напрямах – створити умови для повернення трудових мігрантів додому, розвивати економіку та, відповідно, ще більше допомагати армії”.

Під час зустрічей обговорювалися кращі практики ведення бізнесу з використанням кластерних моделей, шляхи трансформації і розвитку окремих галузей бізнесу, зміцнення місцевої економіки загалом – повідомляють у департаменті економіки і інвестицій ВМР.

“Учасникам зустрічей вдалося визначити проблемні питання сьогодення та напрацювати спільні кроки задля створення та формування галузевих кластерів в громаді для співпраці з потенційними партнерами для інтеграції у спільні проєкти. Ми спільно з незалежними експертами плануємо напрацювати унікальний інструмент галузевої кластеризації економіки Вінницької міської територіальної громади”, – додав директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов.

Здійснення такого дослідження у Вінниці стало можливим в межах Проєкту “Інтегрований розвиток міст в Україні II”, що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії. Місто Вінниця плідно співпрацює з німецькою урядовою компанією починаючи з 2016 року.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin