Під час огляду меморіальної дошки, директорка ліцею №4 Ольга Важова пригадує біографію земляка: «Чоловік народився у Вінниці 1938 року. Навчався у нашій школі, яку закінчив зі срібною медаллю: отримав лише дві четвірки – з української та російської мов. Здобув ступінь магістра з математики та хімії, ступінь кандидата наук з фізичної хімії. Перелік його захоплень був чималий: фізика, біологія, ботаніка, література, лінгвістика, мистецтво, історія. Володів п’ятьма мовами: українською, російською, німецькою, англійською, італійською», – каже вона.
У 1955 році талановитий юнак став студентом Московського університету імені М.В. Ломоносова, де отримав вищу освіту в галузі математики та хімії, а згодом здобув науковий ступінь кандидата наук з фізичної хімії. Працював вінничанин у Центральній геофізичній експедиції. Але через те, що підписав листа на підтримку дисидентів, його звільнили. Відтоді повноцінно працювати він не міг. У 51 рік Григорій емігрував до США. Там працював у всесвітньо відомій компанії Microsoft. На 84 році його життя обірвала важка хвороба. Уродженець Вінниці заповів мільйон доларів головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному, по два мільйони доларів двом українським університетам та кошти кожному учаснику гурту «Хорея козацька».
«За понад 30 років, які Степанець прожив в США, його ставлення до Батьківщини не змінилося. Він так само зворушливо говорив про рідну Вінницю, згадував й шанував Україну й робив усе можливе, щоб вона швидше перемогла у протистоянні з росією. Григорій Степанець хотів допомогти Україні у її боротьбі за свободу та ідентичність. Це заслуговує на повагу», – підкреслив очільник Вінниці Сергій Моргунов.