Головними завданнями конкурсу є збір історій від дітей та молоді про матеріальну або ж нематеріальну спадщину, як вони розуміють європейський вимір своєї національної спадщини. Таким чином створюється майданчик, з допомогою якого про ці історії зможе дізнатись якомога більше людей, привернути увагу майбутніх #HeritageMakers і скомунікувати їх з однолітками з інших частин Європи.
До учасників вимог небагато, але важливо з ними ознайомитися перед тим, як долучатись до конкурсу:
- вік учасників не може бути більшим за 18 років;
- заявки приймаються у двох вікових категоріях – 6-11 та 11-17 років;
- лише групові роботи зможуть отримати приз, бо ініціатива «European Heritage Makers» має на меті заохотити розвиток саме спільнот, що займаються збереженням спадщини;
- індивідуальні роботи теж приймаються і будуть розміщені на сайті Днів європейської спадщини (ДЄС), але змагатись за перемогу вони не зможуть.
Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно зробити декілька кроків.
- По-перше, групі дітей чи молоді (залежно від своєї вікової групи) потрібно організувати захід під темою Young European #HeritageMakers (Молоді творці європейської спадщини). Результат повинен відповідати на запитання: «Яка ваша європейська спадщина?».
- По-друге, потрібно презентувати захід. Презентація може бути у форматі відео тривалістю до 5 хвилин, фото, картини, малюнку або іншого візуального засобу, що супроводжується описом, який не перевищує 800 слів.
- І фінальний крок – необхідно буде завантажити всю інформацію на сайт ДЄС (більше інформації за посиланням):
https://www.europeanheritagedays.com/EHD-Programme/Press-Corner/News/Young-European-Heritage-Makers-activities-from-1-September.
Також учасники мають враховувати часові рамки конкурсу:
1 вересня 2023 р. – 28 лютого 2024 р. – організація заходів
та завантаження записів.
15 березня 2024 р. – оцінювання на національному рівні, вибір двох національних переможців (по одному у віковій категорії).
Квітень 2024 р. – оцінювання на європейському рівні.
Травень 2024 р. – оголошення вибраних робіт та візит до Страсбурга для вибраних у віковій групі 11-17 років.
Цьогоріч 8 країн можуть брати участь в ініціативі «European Heritage Makers», в тому числі й Україна. Тож долучайтеся, адже переможцями стати цілком реально. Цьогоріч, нагадаємо, Вінниця вже стала переможницею міжнародного конкурсу «Історії Днів європейської спадщини» із розповіддю про роботу над туристичним маршрутом Camino Podolico.