14 червня, вже вдруге біля Вінниці відкрили оздоровчий центр «ЯМаріуполь. Родина». Вінницький міський голова Сергій Моргунов разом з очільником Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимиром Гройсманом побували на відкритті табору. Про це він повідомив на своєму телеграм-каналі та у фейсбуці.
«Сюди заїхали понад 100 людей – це лише перша зміна. Як і минулого року, протягом літа тут зможуть відпочити близько тисячі маріупольців. Вони веселі, щирі, життєрадісні діти. Як і в будь-якій країні. Проте вони пережили випробування, які багато хто не може й уявити. Країна-агресор вщент зруйнувала їхні домівки, відібрала можливість жити в рідному місті, ходити у звичний садок, сидіти за партами своєї школи», – написав Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Очільник міста зазначив, що вінничани всіляко підтримують маріупольців і висловив сподівання, що ці тижні дадуть дітям змогу відчути радість спілкування із земляками та покращать їх морально-психологічний стан.
«За час оздоровчого табору на дітей чекає різноманітна пізнавальна програма: творчі та мистецькі заходи, екскурсії, майстер-класи, прогулянки. Під час виїздів за безпеку малечі відповідатимуть ювенальні поліцейські», – додав Сергій Моргунов.
Начальник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Іван Іщенко зауважив, що територія оздоровчого центру перебуватиме під постійним наглядом правоохоронців.
«Минулого року ми почули багато позитивних відгуків від батьків та малечі з Маріуполя, отож і цьогоріч Національна поліція продовжує забезпечувати безпеку сімей. Тут постійно будуть патрулювати поліцейські та чергувати ювенальні поліцейські, щоб діти відчували себе повністю захищеними. Ми з радістю надали наш табір для діток і в свою чергу поліція буде супроводжувати їх на всіх заходах, які будуть для них проводитись», – уточнив він.
Як зазначив очільник Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман, перебування маріупольців у оздоровчому таборі – це можливість відволіктися від тих подій, які вони зазнали.
«Важливим фактором є те, що ці діти вимушено тут перебувають. Вони сюди приїхали через те, що росія зруйнувала їхній дім, їхнє мирне життя. Сьогодні у різних містах живуть діти, які тікали від обстрілів та ракет. Тому, в цей час, коли наші воїни наближають нашу перемогу, ми, дорослі, маємо зробити все, аби зменшити стрес та психологічні травми у дітей, які утікали аби врятувати своє життя», – говорить він.
Пані Наталія, бабуся, яка до повномасштабного вторгнення все життя проживала у Маріуполі, сьогодні привела своїх онуків до оздоровчого центру.
«Я дуже вдячна за організацію такого відпочинку для дітей. Мої внуки вже другий рік поспіль тут відпочивають, і, знаєте, оскільки в них онлайн-навчання, то спілкування і такий формат відпочинку їм дуже необхідний», – сказала вона.
Малеча також висловила свої емоції з приводу повернення у ЯМаріуполь: «Тут класно та багато друзів й веселих заходів. Нам дуже подобається, дякуємо за це все», – підсумував восьмирічний Сашко.
Як розповів директор центру Олег Шевченко, в зміну тут можуть прийняти до 120 людей: приблизно 70 дітей та 50 дорослих. Для відвідувачів тут сформовано програму активного відпочинку.
– Це творчі заходи, виїзди по цікавих місцях Вінниці. В наших спеціалістів дуже сучасний підхід – це впровадження різних цікавих видів спорту. Що стосується майстер-класів, то це буде розпис на футболках “тай-дай”, 3D-моделювання. Не в кожному місці і не кожен бажаючий може отримати такий досвід, – каже Олег Шевченко.
Одна зміна триває протягом 12 днів. За словами директора центру, для відпочиваючих це абсолютно безкоштовно. Також для маріупольців “Укрзалізниця” надала безкоштовно квитки для доїзду до Вінниці. У першій зміні на відпочинок приїхали мами з дітьми з Кривого Рогу, Кропивницького, Дніпра та, безпосередньо, Вінниці. У подальшому сюди приїздитимуть маріупольці й з інших регіонів.
Облаштування такого табору дало можливість створити і додаткові робочі місця для самих маріупольців. Як зазначали відвідувачі центру, це місце – ніби маленький Маріуполь, адже тут зустрічаються люди, що колись мешкали по сусідству в місті, окупованому в минулому році росіянами.