Голова Координаційної ради з питань молодіжної політики при Вінницькій обласній Раді Ірина Лозова зазначає, що військовослужбовці завжди з нетерпінням чекають на приїзд волонтерів.
«Наші військові завжди чекають на приїзд волонтерів і на приїзд своїх друзів. Найважливіше це – спілкування. Майже рік триває повномасштабна російсько-українська війна, і ми, на жаль, втрачаємо свій енергетичний ресурс, тому такі зустрічі додають позитивних емоцій та розуміння, що ми одна нація, що ми всі разом боремося за свою перемогу», – зазначає Ірина Лозова.
Координатор молодіжного крила Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, депутат Вінницької міської ради Олександр Мельник розповідає, що з перших днів війни українська молодь активно працює задля Перемоги.
«Ми знаходимось на постійному зв”язку та допомагаємо тим, хто зараз на передовій, боронить наші кордони й нашу безпеку, – каже Олександр Мельник. – Найближчим часом відправимось до 120 ТрО. Там є молодь з нашої команди, з якою ми активно співпрацювали, організовували безліч молодіжних проєктів. Їдемо туди з гуманітарним вантажем для того, щоб підтримати нашу команду та інших хлопців. Аби хоча б частку цієї вдячності й тепла передати від молоді Вінниччини в цілому від вінничан на передову».
Представник Оратівської територіальної громади Олександр Пілевський розповідає, що ще з самого початку повномасштабної агресії жителі громад активно збирають гуманітарну допомогу, потім везуть її волонтерам, а ті, в свою чергу, доставляють її на передову.
Варто зазначити, що загалом у межах програми Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу «Тепло від дому до окопу» було закуплено 30 тисяч хімічних грілок. Співзасновники Штабу міський голова Сергій Моргунов та голова обласної ради Вячеслав Соколовий разом з координаторами вже організували кілька відправок.
10 тисяч упаковок вже отримали бійці 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, 2 тисячі штук передали спецпризначенням зонального відділу Військової служби правопорядку, а 9 тисяч штук отримали бійці 14-ї бригади оперативного призначення імені Івана Богуна Національної Гвардії України. Також нещодавно у рамках цієї ж ініціативи бійці «Азову» отримали 6 тисяч хімічних грілок та 15 буржуйок.
Особливість цих хімічних грілок полягає в компактності та простоті у використанні. Середня їх температура – 52°C, проте вони можуть розігріватись до 65°C та забезпечувати теплом впродовж 20 годин. Це дає можливість зігрітися в умовах, коли не можна затопити буржуйку або запалити окопну свічку.
Саме через ці переваги їх використовують провідні армії світу.
Нагадаємо, Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб діє з березня 2022 року. Його спільно заснували очільники Вінницької міської та обласної рад Сергій Моргунов та Вячеслав Соколовий, а очолити погодився Володимир Гройсман.