У Вінниці провели інтеркультурний захід для дітей

На хлопчиків та дівчаток чекали цікаві інтерактиви, факти про традиції святкування та їх виникнення, колоритна різдвяна музика з різних куточків світу та особлива святкова атрибутика.

Програму підготувала та провела актриса драми Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Миколи Садовського – Марія Левченко.

«В першу чергу ми знайомимо дітей із традиціями святкування Різдва та Нового року, які існують в Україні та у різних куточках нашої планети. Також розповідаємо про українські звичаї, які ми хочемо примножувати та збагачувати і звісно ж вони мають залишатися завжди з нами», – каже пані Марія.

Дитяча аудиторія жваво реагувала на кожне запитання ведучої, активно давала відповіді та проявляла ініціативу.
Хлопчики та дівчатка розповідали, які у їхніх родинах різдвяно-новорічні традиції, атрибути святкового столу.

На майстер-класі малеча власноруч виготовляла різдвяну квітку, яка є головною ялинковою прикрасою світу. Разом діти відтворювали добре відоме й відкривали дещо незнане про справжнє українське Різдво, про найвідомішу різдвяну пісню, а також співали «Тиха ніч, свята ніч!» та «Щедрик».

По завершенню зустрічі її учасники отримали солодкі подарунки.

«Війна не скасовує свят, тих зустрічей, які поєднують і дарують радість, особливо, коли йдеться про дітей. Ідеться навіть не про розваги, а про радість у час смутку, підтримку, традиції, цінності. Радість, віра, надія поєднують нас усіх. Саме Різдво стало тим святом, яке додає сил, радості і єдності, родинної радості. Ми зібралися нашою інтеркультурною родиною, запросивши дітей різних національних спільнот розділити різдвяну радість. Говоримо про те, що нас може об”єднати, про різні традиції святкування, створюємо різдвяну квітку і співаємо щедрівку, саме ту, яка і народилася у Вінниці завдяки Миколі Леонтовичу. Миру нам усім і Перемоги, і радості від кожного дня”, – говорить експертка з питань міжнародної комунікації та проєктної діяльності «Інституту розвитку міст» й координаторка Програми «Інтеркультурні міста» у Вінниці Юлія Кашпрук.

Зазначимо, що захід відбувся за підтримки Міжнародної благодійної організації «Ромський жіночий фонд “Чіріклі”» та Helsinki Deaconess Institute Foundation in Finland (HDI).

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin