Історію української пісні «Щедрик» презентували на найбільшій у світі цифровій платформі для артпроєкцій Art on the MART у Чикаго

Історію української пісні «Щедрик» презентували на найбільшій у світі цифровій платформі для артпроєкцій Art on the MART у Чикаго.

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

«Як і сто років тому, “Щедрик” виконує надважливу дипломатичну місію: показує творчу, креативну та вільну Україну, яка бореться за своє майбутнє як на полі бою, так і на культурному фронті», – наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

У відомстві нагадали, що «Щедрик» пролунав у США вперше 100 років тому, і ця українська мелодія, відома як Carol of the Bells, стала символом різдвяних свят у всьому світі.

«Щедрик» став інструментом української дипломатії тих часів і лунав у кращих концертних залах світу.

Прем’єра відеомапінгу «Shchedryk – Carol of The Bells: Unwrap the Holiday Magic» відбулася на Art on the MART 10 листопада, він буде демонструватися щовечора до 17 листопада включно.

В яскравій 2D та 3D анімації, яка була створена українськими митцями з PHOTINUS studio, представлені чотири історичні етапи Щедрика: язичницький період й український контекст пісні, європейський, американський період та сучасність. Відеопроєкція супроводжується спеціально створеним саундтреком з використанням пісні “Щедрика” у виконанні Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г.Верьовки та U.S. Air Force Band in Europe.

«Важко усвідомити, що Щедрик знову став інструментом української боротьби за свою незалежність від Росії, так само як у далекому 1919. Зараз, коли інтерес до України у світі надзвичайно високий, через арт-проєкт Щедрик ми транслюємо українську ідентичність, історію, тяглість міжкультурних зв’язків та спільних цінностей вільного світу», – розповіла координаторка проєкту Софія Джуринська.

У МЗС зауважили, що частиною програми стала благодійна ініціатива зі збору коштів для придбання 3 апаратів ШВЛ для новонароджених в Україні через фандрейзингову платформу UNITED24.

Довідка. Щедрик – українська мелодія, яка стала символом різдвяних свят у всьому світі. Найбільше її знають у англомовному варіанті – Carol of the bells. З простої народної фольклорної мелодії український композитор Микола Леонтович створив світовий шедевр. Вперше Щедрик Леонтовича прозвучав 105 років тому, у грудні 1916-го, а вже за кілька років став інструментом української дипломатії тих часів і звучав у кращих концертних залах Чехословаччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Бельгії, Нідерландів, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Іспанії. Наступного року виповнюється 100 років з моменту, коли Щедрик з шаленим успіхом виконали на сцені Карнеґі Гол у Нью-Йорку. Після цього світове турне мелодії продовжилось у Мексиці, Бразилії, Аргентині, Уругваї, Кубі та Канаді.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin