Вінницькою обласною прокуратурою до суду скеровано обвинувальні акти стосовно трьох українців за обвинуваченням у державній зраді та колабораціонізмі

Вінницькою обласною прокуратурою до суду скеровано обвинувальні акти стосовно трьох українців за обвинуваченням у державній зраді та колабораціонізмі. У разі доведення їхньої винуватості в суді, їм загрожує покарання від 12 років до довічного позбавлення волі.

Про це повідомили у пресслужбі Вінницької обласної прокуратури.

Обвинувачені – двоє жителів Луганської та один Донецької областей – достовірно знаючи про свій громадянський статус, факт збройної агресії рф проти України, вчинили злочинний умисел, спрямований на завдання шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України.

Один з обвинувачених добровільно погодився на заняття посади «заместителя начальника отдела интендантского комунально-бытового обеспечения Старобельскго СИЗО УИН МВД ЛНР», на якій забезпечував функціонування ізолятора, відповідав за охорону, обшуки.

Інший фігурант зайняв посаду «руководителя прокуратуры Кременского района ЛНР» у місті Кремінна Луганської області, де здійснював повноваження прокурора в системі нелегітимного органу влади. Зокрема він проводив зустрічі з населенням, пресконференції, роздачу гуманітарної допомоги тощо. Вказаний громадянин ніколи не був працівником органів прокуратури України.

Третій від 2016 року у званні єфрейтора на посаді старшого навідника служить у підрозділі незаконного збройного формування – терористична організація «донецька народна республіка», у складі якого брав участь у бойових діях проти Збройних сил України.

Стороною обвинувачення сформована достатня доказова база для притягнення вказаних громадян до кримінальної відповідальності за вчинені злочини.

У разі доведення їхньої винуватості в судовому порядку їм загрожує покарання від 12 років до довічного позбавлення волі.

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях здійснювалося слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin