Біля Вінниці відкрився перший в Україні оздоровчий центр «ЯМаріуполь. Родина»

13 червня біля Вінниці відкрився перший в Україні оздоровчий центр «ЯМаріуполь. Родина». Це спільний проєкт муніципалітетів Маріуполя і Вінниці. Національна поліція надала у користування свій заклад посеред хвойного лісу. Впродовж семи змін, з 13 червня по 14 вересня, у центрі «ЯМаріуполь. Родина» безкоштовно відпочили та оздоровились 819 людей, з них 486 – діти. Сьогодні, 16 вересня, відкрили восьму зміну оздоровчого центру, яка триватиме 10 днів. Привітати останній заїзд маріупольських дітей та підбити підсумки роботи оздоровчого центру за сезон приїхали Вінницький міський голова Сергій Моргунов, Прем’єр-міністр України (2016–2019), очільник Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Вінницька міська рада допомогла з підготовкою комплексу до роботи, організацією харчування, а вінницька молодь – з прибиранням території. Щодня представники закладів культури, освіти, спорту та молоді Вінницької міської територіальної громади для гостей організовували різноманітні розваги, концерти, майстер-класи та екскурсії. Крім того, цікаве дозвілля для відвідувачів проводили і співробітники Нацполіції та управління ДСНС Вінниччини, обласної бібліотеки, краєзнавчого та художнього музеїв, театру ляльок, військової частини 3008 Національної гвардії України та подільського зоопарку. Загалом провели 220 заходів.

Колеги з Маріупольської міської ради оновили наповнення будиночків, встановили на території спортивний та дитячі майданчики. До організації відпочинку залучили й низку громадських організацій, волонтерів та підприємців міста.

Загалом впродовж літа у таборі пройшли своєрідну реабілітацію тишею і природою понад 800 маріупольців, більшість з них – це діти. На останню, восьму, зміну планується 121 відпочиваючий, з них – 67 дітей. Серед відвідувачів останньої зміни в оздоровчому центрі і переселенка з Маріуполя Тетяна Швець. Жінка зі своєю донькою приїхала до Вінниці з Дніпра, де зараз тимчасово проживає. Тетяна розповідає жахіття, які прийшлось пережити під час окупації рідного міста.

«У нас вже закінчились харчі, магазини не працювали, ні зв’язку, ні світла не було, і я зрозуміла, що треба виїжджати або сьогодні, або ніколи. В той день, коли ми виїхали, 15 березня, не було зеленого коридору і ми їхали в нікуди. Авто були зірвані, покинуті, без шин. Ми їхали 15 годин. Зупинились у Бердянську, далі попрямували до Дніпра. Ми забули про життя в Маріуполі, про квартиру, машину. І я зрозуміла потрібно жити далі», – говорить Тетяна Швець.

Переселенка додає, що згодом дізнались про оздоровчий центр у Вінниці і вирішили скористатись можливістю відпочити і перезавантажитись.

«Це чудова нагода трішки відволіктись, відпочити, психологічно розвантажитись, перезавантажити свою свідомість, щоб далі якось жити. Від Вінниці я в захваті. Я дуже рада, що ми будемо тут відпочивати цілих 10 днів. Впевнена, що після відвідування табору у мене з’явиться мотивація рухатись і жити. Розуміння, що я можу далі працювати, чогось досягати, я повинна знайти нову ціль, щоб йти далі і жити заради себе і дитини», – додає переселенка з Маріуполя.

Під час відкриття останньої зміни для дітей провели свято: лялька-робот розважала малечу. А артисти Міського Палацу мистецтв підготувати концертну програму.

Вінницький міський голова зазначив, що створення першого в Україні оздоровчого центру «ЯМаріуполь. Родина» – це приклад успішної співпраці муніципалітетів Маріуполя і Вінниці.

«Якщо говорити про історію взаємовідносин між Маріуполем і Вінницею, то вона давня. В мирний час ми обмінювались досвідом, своїми практиками, але коли сталась трагедія з Маріуполем і в цілому з Україною, тоді всі українці повинні були згуртуватись заради допомоги один одному. Я хочу подякувати усім, хто долучився до створення та організації роботи табору. Зокрема, вдячний Головному Управлінню Нацполіції у Вінницькій області і керівнику Івану Іщенку за те, що надали свій заклад. Дякую комунальним підприємствам, відповідним департаментам, комітету спорту Вінницької міської ради, відділу молодіжної політики, які достатньо швидко долучились до того, щоб налагодити тут нормальні побутові умови та організувати цікаве дозвілля. Програма, яка була сформована маріупольцями і вінничанами щодо надання всіх можливостей для відпочинку і отримання гарних емоцій, воно в першу чергу згуртовує людей, психологічно відволікає від тієї трагедії, яка сталась з їхнім рідним містом. Ми маємо надію, що скоро буде наша спільна перемога. І ці люди, маріупольці, повернуться у свої домівки», – говорить очільник Вінниці Сергій Моргунов.

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко підкреслив, що головна мета створення такого оздоровчого центру – це, щоб маріупольці могли перезавантажитись і повернутись до звичайного життя. «Дякую міській владі Вінниці, меру Сергію Моргунову за те, що він надав таку допомогу і підтримку. І оперативно, всього за два тижні, ми відкрили центр. Надзвичайно швидка була реакція на нашу пропозицію. Сьогодні ми вже відпрацювали 7 змін і можемо почути відгуки наших дітей. Вони бачать однолітків і таким чином соціалізуються, інтегруються і найголовніше – повертаються до звичайного життя», – говорить Вадим Бойченко.

Прем’єр-міністр України 2016–2019 років, очільник Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман наголосив, що підтримка мільйонів українців, які вимушено покинули свої домівки через війну – в пріоритеті.

«Ключове завдання – це перемогти в цій війні та встановити стійкий мир. Друге завдання – це зробити все для того, щоб люди повернулись до себе додому. Але є тимчасові рішення, які необхідно сьогодні приймати для того, щоб українці змогли пережити цей період. Я думаю те, що ми зараз бачимо у Вінниці з точки зору того, що фактично маріупольців приймають тут, як вдома, -це приклад. Велика робота була зроблена Сергієм Моргуновим і Вадимом Бойченком і багатьма тими, хто долучився до цього проєкту. Що стосується житла для переселенців – то, зрозуміло, що житло наразі потрібне мільйонам людей. Таких фінансових ресурсів в державі, коли йде фаза активних бойових дій, немає, тому треба залучати іноземних партнерів. Це величезні ресурси, але я вірю в те, що на рівні держави це питання буде врегульовано. Наприклад, я вважав би правильним все ж таки розробити механізм оренди житла. Щоб кожна людина, яка втратила житло на тимчасово окупованих територіях, могла його орендувати у будь-якій точці України. Ми сильні, коли ми згуртовані», – каже Володимир Гройсман.

За словами Володимира Гройсмана, нині перед усією країною постали два головні завдання – перемога на воєнному фронті та підтримка людей. Для того, щоб скоординувати зусилля волонтерів, різних гілок влади, місцевого самоврядування та міжнародних партнерів, наприкінці квітня у Вінниці створили Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. Його завдання – підвищити ефективність роботи по всьому гуманітарному напрямку, якісно і швидко реагувати на запити та закривати їх.

«Кожен має розуміти, що він може зробити в цей конкретний момент, щоб наближати перемогу. З цією ідеєю ми й створювали на рівні міста й області Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. Спільна мета – це перемога, допомога людям, державі, регіону, містам. Наше ключове завдання – щодня робити те, що може наближати нас до перемоги. Будемо це робити далі стільки, скільки потрібно. Так хочеться, щоб ці діти повернулись в мирний Маріуполь, в облаштовані домівки, які знищили росіяни. Все це буде відновлено. На це потрібна згуртованість, витримка і час. Ми переможемо! Все буде Україна!» – наголошує Володимир Гройсман.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin