Навіть звичайна дитяча іграшка або аптечка можуть бути мінними пастками: вінничанам розповідають про небезпеку мінних пасток

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Вінницької області інформує про найпоширеніші мінні пастки. Вінничан закликають бути обережними при виявленні підозрілих предметів, адже вони можуть нести смертельну загрозу для життя. Такі предмети у жодному разі не можна чіпати.

Російські терористи вдаються до цинічних дій. Задля терору цивільного населення вони розставляють мінні паски у житлових будинках, на дорогах, на дитячих майданчиках, у лісовій місцевості та у водоймах. У першу чергу окупанти мінують такі речі як: дитячі іграшки, аптечки, мобільні телефони, продуктові набори, зброю або її деталі тощо. Також зафіксовані випадки мінування тіл загиблих.

Громадян закликають бути уважними та обережними. Ні в якому разі не чіпати та не піднімати підозрілі речі. Утриматись від відвідування лісової місцевості, прибережних зон та водойм. Оскільки існує велика загроза мінування лісових шляхів та місцевості.

Якщо все-таки ви помітили підозрілий предмет:

• У жодному разі не чіпайте його;

• Запам’ятайте місце, де ви знайшли предмет;

• Попередьте про небезпечний предмет людей, які перебувають поруч;

• З безпечної відстані зателефонуйте 101, 102, або зверніться до військових;

• Повідомте адресу або орієнтири місця, де ви побачили небезпечний предмет. Якщо ви знайшли його на території закладу, негайно повідомте про це працівників служби охорони.

• Намагайтеся не допускати сторонніх людей до небезпечної зони до приїзду правоохоронних органів або спеціальних служб.

Важливо дотримуватись порядку дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Адже небезпеку можуть представляти навіть, на перший погляд, звичайні речі.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin