У рамках візиту представники Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування ознайомилися з роботою лікувальних закладів Вінниччини

У рамках візиту представники Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування ознайомилися з роботою лікувальних закладів Вінниччини.

Участь у робочому засіданні Комітету взяли очільники міста та області, керівники медичних закладів Вінниччини, профільних департаментів та представники галузі охорони здоров’я.

За словами очільника Вінниці Сергія Моргунова, потреби мешканців Вінницької міської територіальної громади у наданні медичних послуг задовольняють 17 закладів охорони здоров’я: 14 комунальних некомерційних підприємств, 5 центрів первинної медико-санітарної допомоги, 5 міських клінічних лікарень, 2 пологових будинки, міська стоматологічна поліклініка та Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології. Крім того, у місті є три лікувальних заклади комунальної власності: «Медичний стоматологічний центр», «Міський лікувально-діагностичний центр» та «Вінницька міська аптека».

«У закладах охорони здоров’я Вінницької громади працює 4472 працівники. У перші дні війни ми спільно з обласною військовою адміністрацією достатньо швидко почали переформатовувати роботу закладів охорони здоров’я. Перший виклик був – внутрішньо переміщені особи, яких майже 40 тисяч у Вінницькій громаді. Вони підіймали питання щодо отримання первинної й вторинної медичної допомоги. Зазначу, що з початку війни за амбулаторною допомогою до «первинки» Вінниці звернулось 3764 внутрішньо переміщених особи, в тому числі 954 дитини. Декларації з сімейними лікарями уклали 1866 людей, з них – 472 дитини. Наше завдання було максимально ефективно прийняти цих людей, враховуючи їхній морально-психологічний стан. Тому я переконаний в тому, що саме завдяки злагодженій роботі всіх рівнів охорони здоров’я у Вінницькій області, були створені максимально сприятливі умови для цих людей», – наголошує міський голова Сергій Моргунов.

Очільник громади додав, що з перших днів війни з міського бюджету на підтримку медичних закладів Вінниці направили 21 млн 500 тис. грн – на придбання медикаментів, пального, а також спеціальних металоконструкцій, які використовують при пошкодженні кінцівок. Крім того, завдяки ефективні роботі і співпраці з НЦЗУ, комунальні заклади змогли закумулювати на власні потреби 7 млн 251 тис. грн.

Лікарні Вінниці мають запаси медикаментів, перев’язувального та витратних матеріалів, дезінфекційних засобів та антисептиків. Медзаклади дооснащенні потрібними меблями та інструментарієм.

Крім того, медичний персонал закладів охорони здоров’я Вінниці поглиблює свої знання та підвищує кваліфікацію. Так, за період війни для лікарів міста провели семінари з питань сучасного ведення пацієнтів з бойовою травмою, ведення ран за участі фахівців Великої Британії, Бельгії, Київської військово-медичної академії тощо.

Також працівники міських медичних закладів продовжують ефективно співпрацювати з фахівцями Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin