Сергій Моргунов про Міжрегіональний гуманітарний штаб: Все більше громад Вінниччини отримують допомогу для переселенців Про це повідомляє ВМР

З перших днів війни Вінниччина стала другою домівкою для десятків тисяч переселенців з різних регіонів України. До прикладу, у Калинівці станом на сьогодні зареєстровано 2900 внутрішньо переміщених осіб, з них 900 дітей. З початку вторгнення, транзитом через місто проїхали 32 тисячі українців.

«Ми розміщуємо людей у приватному секторі. Є також дитячі садочки, де ми облаштували місця для ночівлі. У нас невелика кількість переселенців, адже людям трохи боязно їхати – в перший день війни наше місто потрапило під бомбардування ворога. Тож здебільшого люди їдуть транзитом. У місті зараз перебувають переселенці з Донецької, Харківської, Херсонської та Київської областей, є й люди з Маріуполя», – розповідає Калинівський міський голова Василь Поліщук.

Аби підтримати внутрішньо переміщених осіб та забезпечити їх усім необхідним, у Калинівці створили Гуманітарний центр. Тут людям видають продуктові набори, речі та засоби гігієни.

«Люди приходять до нас, реєструються і отримують необхідну допомогу. Зокрема, продукти харчування, одяг, взуття, предмети особистої гігієни, необхідні речі для дітей. На сьогоднішній день ми видали 3640 пакунків. Дуже допомагають місцеві мешканці, приносять все необхідне», – говорить головний спеціаліст відділу культури та туризму Калинівської міської ради Тетяна Фалієва.

Сьогодні у Гуманітарному центрі видаватимуть й продовольчі набори за сприяння Швейцарської гуманітарної місії – а саме: борошно, крупа, олія, цукор, сухе молоко, консерви, які були закуплені в українських виробників. Продукти харчування за запитами територіальних громад Вінниччини розподіляє Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. 900 продуктових наборів отримають переселенці в Калинівці.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов наголосив, що завдяки командному підходу, спільній роботі громад та допомозі міжнародних партнерів, є можливість надавати допомогу переселенцям.

«Завдяки згуртованості територіальних громад і депутатського корпусу обласної і міської рад, благодійних фондів, підтримці наших міжнародних партнерів, зокрема Посольства Швейцарії в Україні, нам вдалось налагодити ефективну систему щодо отримання гуманітарної допомоги. Досить багато різних міст-побратимів, такі як Кельце, Радом, міста Чехії, Німеччини нам дуже допомагають. Це така синергія, яка дає нам можливість направляти допомогу за потребами. Одним із напрямків роботи Міжрегіонального штабу є допомога територіальним громадам Вінницького регіону. Тому що не кожна з них має достатньо фінансових і організаційних можливостей, аби забезпечити внутрішньо переміщених осіб», – каже Сергій Моргунов.

Голова Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман наголосив на тому, що у першу чергу Штаб координує зусилля, як правило, органів місцевого самоврядування.

«Ми працюємо з багатьма волонтерськими організаціями по всій країні і допомагаємо один одному. Ми працюємо в областях, де є потреби і проблеми переселенців. Ми всі об’єднані на рівні місцевого самоврядування. Дуже добре, що децентралізація дала можливість накопичити фінансові ресурси для громад. Сьогодні громади, маючи цей ресурс, дуже швидко відреагували на потреби оборонного характеру. Але ми розуміємо, що і вони вже виснажуються. Тому питання економіки стоїть дуже гостро і ним потрібно займатися», – зазначає Володимир Гройсман.

Під час робочого візиту міський голова Вінниці, голова Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу та голова обласної Ради побували на місцевому підприємстві «АГРОМАШ-КАЛИНА». Побачили, як налагоджене виробництво, обговорили розширення асортименту продукції, а також можливість працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Підприємство попри війну, збільшує свої потужності та виробництво. На заводі виробляють сільськогосподарську техніку для сучасного агрономічного методу господарювання, який допомагає сільгоспвиробникам за мінімальних витрат коштів, досягти високих урожаїв.

«Це підприємство важливе для аграрної країни – виробляти засоби для обробітку землі дуже актуально, тим паче у військовий період. Ми розуміємо, що на Сході і Півдні країни зараз немає умов для таких виробництв, тому на це підприємство значно більше навантаження. Завдяки колективу, підприємство нарощує темп, керівництво правильно визначає пріоритети. Це означає, що вінницькі аграрії і аграрії інших областей матимуть вдосталь потрібної техніки. Саме це підприємство давно отримує дотації від Уряду. Підтримка сільгоспвиробників, які купують вітчизняну техніку, була запроваджена ще за Уряду Володимира Гройсмана і до сьогодні успішно працює», – наголошує голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначає, що зараз досить активно йде процес переміщення підприємств із зон активних бойових дій. В першу чергу, це робочі місця для мешканців територіальної громади і переселенців. Станом на 6 травня, 24 виробництва перевезли свої потужності до Вінницької області: 17 з них до Вінниці, і 7 – на територію регіону. Крім того, очільник Вінниці наголосив на тому, що місцева влада усіма силами намагається підтримати аграріїв та фермерів нашого регіону.

«У 2020 році у рамках завершення децентралізації до нас приєдналось близько 9 тис. гектарів орних земель. І зараз є аграрні підприємства, які потребують допомоги. В цьому році ми їх долучили до програми кредитування саме на посівну. Ми розуміємо, що продуктова безпека для територіальної громади досить важлива, особливо в умовах війни. Я вважаю, що утримання економічного потенціалу територіальної громади і в цілому країни, дає можливість створювати робочі місця. А це – податки різних рівнів, це і підтримка малозабезпечених людей і внутрішньо переміщених осіб. Це важливий ресурс, який направлений для перемоги нашої країни над рашизмом і росією в цій війні», – наголошує Сергій Моргунов.

Також представники Гуманітарного штабу ознайомились з роботою Калинівського машинобудівного заводу, який спеціалізується на постачанні та встановленні обладнання для харчової та переробної промисловості. Підприємство робить технологічний підбір, проєктування, виготовлення, монтаж обладнання та сервісне обслуговування.

«Продукція нашого заводу на 60-70% йде на експорт, а 30% – постачається в Україну. Наше обладнання за якістю не поступається іноземним виробникам. Це обладнання для молочної промисловості, для переробки зерна та хлібопекарське обладнання. Наші фахівці збирають обладнання на майданчиках замовника, там проводять його запуск та налаштовують автоматизацію. Можливе управління з віддаленим доступом. З початком війни було скасовано багато контрактів, але впродовж березня процес починає відновлюватися. Наразі на виробництві працює 400 людей. Втім, кадрове питання для внутрішньо переміщених осіб відкрите. Ми готові надати їм робочі місця», – говорить директор Калинівського машинобудівного заводу Анатолій Остапенко.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin